Na vině předčasného ochromení dopravy však nebyla dříve zahájená blokáda, ale klasická zácpa v dopravní špičce, která jen potvrzovala, že s dopravou v Náchodě to rozhodně není optimální.

V pořadí druhou blokádu, kterou opět uspořádalo OS Obchvat Náchoda, příchozím zpestřila dvě překvapení. Tím prvním bylo hudební vystoupení a tím druhým teplý čaj, který byl zdarma rozdáván mezi procházející.

Mezi řidiči stojících automobilů procházeli zase studenti, kteří jim do okýnek dávali letáčky vysvětlující důvody obchvatu.

Na rozdíl od zářijové blokády tentokrát lidé chodili po přechodech proti směru hodinových ručiček. U každého přechodu stáli na dělících ostrůvcích uprostřed vozovky pořadatelé ve výstražných vestách, kteří dohlíželi na hladký průběh. Přesto v jednu chvíli jejich bdělost přelstil „babetista“, který navzdory blokádě projel křižovatkou a pokračoval nerušeně dál.

Blokádou se chtějí více přiblížit vybudování obchvatu

Po 20 minutách nepřetržitého chození po přechodech se ozvalo zahoukání sanity a jejím odjezdem blokáda skončila. „Napočítal jsem 245 kroků a obešli jsme to asi pětkrát,“ vedl si výkonostní statistiku jeden z účastníků.

Kromě podporovatelů obchvatu však mezi přihlížejícími zazněly i skeptické hlasy, které obchvatu nefandí. „Obchvat nic neřeší. Problém je uvnitř města a ne tady na Pražské,“ debatoval s účastníky blokády mladý muž v kožené bundě. Drtiva většina přítomných, kteří si právě od okruhu slibují větší klid, ale jeho názor rozhodně nesdílela…