VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Kruhák' je konečně v dohlednu

Náchod - Stavba kruhového objezdu u nákupní zóny v Náchodě-Bělovsi na hlavním tahu na Polsko začne pravděpodobně 30. září. Včera o předpokládaném termínu zahájení informovali zástupci dodavatele stavby a Ředitelství silnic a dálnic Správy Královéhradeckého kraje (ŘSD) starostu města Náchoda Jana Birke na pracovní schůzce na náchodské radnici.

20.9.2013
SDÍLEJ:

Křižovatka u Kauflandu.Foto: Archiv MěÚ Náchod

Jak informoval Miroslav Gregor z ŘSD, od neděle nabude právní moci stavební povolení. Stavba přijde na 8,6 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. Na schůzce se ladily objízdné trasy či průjezd aut na hlavním tahu během prací. „Vše se bude muset dělat za provozu. Stavba se připravuje mnoho měsíců a je důležité naplánovat všechno dobře, abychom si nezpůsobili v dopravě další vážné problémy, protože stačí málo a Náchod by byl kompletně ucpaný," uvedl starosta Birke. Na to, že v Náchodě se bude pracovat na silnici a mohou být komplikace, budou upozorňovat dopravní značky s předstihem už v Jaroměři či v Novém Městě nad Metují. „Řidiči si tak sami budou moci najít objízdnou trasu, aby případně nemuseli přes Náchod," dodal Birke.

Včera se také řešilo, jak se bude stavbou projíždět. „Budou mírné objízdné trasy, protože budou zavřené boční ulice, a to Kapitána Jaroše od Kladské ulice a z druhé strany od dětského hřiště," informoval David Kult, dopravní inženýr na Dopravním inspektorátu policie v Náchodě.

Zatímco v říjnu bude možno projíždět jedním jízdním pruhem v každém směru, v další etapě bude doprava řízena kyvadlově od 6 do 18 hodin. Požadavek města i policie je, aby ji řídily pověřené osoby ve vestách, případně s vysílačkami.

Když budou dopravu řídit pověřené osoby, budou auta moci pouštět podle toho, jak se bude silnice ucpávat na jedné či druhé straně. Kdyby dopravu řídily třeba ve špičce semafory, mohla by se ucpávat neustále a to by představovalo další problémy. Od večera do rána pak už semafory problémem nebudou. „Musí se upravit tak, aby byl delší interval na průjezd z města ven. Na to se musí dbát, aby se Náchod neucpal," dodal David Kult.

Dnes ráno si budoucí staveniště přijede prohlédnout i ředitel Správy Královéhradeckého kraje ŘSD Marek Novotný.

Stavba nového kruhového objezdu v Bělovsi má vyřešit problematickou situaci na křižovatce a zároveň zvýšit bezpečnost chodců, které zde už několikrát i na přechodu srazila projíždějící vozidla. O tom, jak to vypadá se stavbou a o dalších podrobnostech u jedné z nejsledovanějších staveb v dopravě v Náchodě budeme informovat v brzké době i nadále .

Autor: Pavel Bednář

20.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení