„Požádali jsme na krajském úřadu o dotaci z programu Obnovy venkova. Podařilo se nám získat částku 400 tisíc korun. Dalších 400 tisíc musela uhradit obec. Během letošního dubna jsme oslovili 15 firem, vyhlásili jsme vítěze, podepsali smlouvu a o prázdninách se mohlo začít s přestavbou,“ informoval místostarosta Tomáš Havrlant.


Rekonstrukce byla hotova během dvou měsíců. Kuchyň v mateřské školce během ní získala nové zařízení – sporák, vydávací nerezovou plochu, myčku na nádobí, výlevku i nové dřezy na zeleninu a maso. „Do konce školního roku 2007 nám byla udělena výjimka. Pokud by se kuchyň neopravila, musela by být kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám zavřena,“ sdělily kuchařky Jarmila Mrázková a Alena Sedláčková.


Velkými úpravami prošlo i sociální zařízení na Základní škole. „Předělávaly se záchody, umývárka, odvětrávání a částečně i elektrika. 3. září začínal provoz, takže do té doby to muselo být hotové,“ sdělil Havrlant. Školu letos navštěvuje jednadvacet dětí, mateřskou školku dvaadvacet.