Szlak Ginących Zawodów, jak se farma a muzeum v jednom nedaleko centra města nazývá, vás příjemně překvapí, poučí i zabaví. Během návštěvy budete postupně poznávat řemesla, která kdysi byla běžná. Dnešní děti už téměř nevědí, jak náročná byla práce kováře, jak se tkalo, seznámí se s hrnčířstvím i výrobou a pečením chleba. Nabízí se zde také ochutnávka selského chleba se sádlem, který získal řadu ocenění. V roubených staveních je vystavených nespočet historických předmětů z dob našich prarodičů. Zavítat sem mohou jednotlivci i skupiny, konají se zde různé ukázky, rukodělné akce i besedy.

Kudowa Zdrój: Hudební zahrada, lázně a park i unikátní místo pro zdraví a relaxaci.
Kudowa Zdrój nenabízí jen výhodné nákupy. V Lázeňském parku posílíte své zdraví

Procházku rozsáhlým areálem zpestřuje také velké množství zvířat, jako je drůbež, různé ptactvo, několik druhů bažantů, kozy, berani, jeleni, daňci, ale i zebra, velbloud, emu, alpaky či dikobraz.

Zdroj: Deník/ Regina Hellová

A jak to všechno začalo? Na webových stránkách farmy se dozvíte, že v roce 2001 se její majitel Bogusław Gorczyński s týmem odvážlivců vydali do 500 kilometrů vzdálené vesnice Potok koupit větrný mlýn z roku 1902. Po třech týdnech usilovné práce větrný mlýn demontovali a částečně převezli do Kudowy Zdrój. Interiér a spodní konstrukce jsou dle informací původní. Přivezení tohoto mlýna bylo impulsem k postupnému vytvoření celého areálu.

V lázeňském městě Kudowa Zdrój můžete navštívit muzeum pod širým nebem, které připomíná stará a mizející řemesla. Součástí farmy je i mini zoo.V lázeňském městě Kudowa Zdrój můžete navštívit muzeum pod širým nebem, které připomíná stará a mizející řemesla. Součástí farmy je i mini zoo.Zdroj: Deník/Regina Hellová

Zavítat sem můžete každý den od 10:00 do 18:00 hodin. Cesta z centra města je značená. Farma se navíc nachází zhruba 200 m od Kaple lebek, která je dalším známým a oblíbeným návštěvním cílem.