Kudy tedy řidiči budou během první etapy rekonstrukce, která potrvá až do 6. května, moci jezdit? Případně kam mají směřovat, aby se zácpám vyhnuli?
Během první etapy bude uzavřena polovina okružní křižovatky ve směru k nemocnici po křižovatku s ulicí Denisovo nábřeží. Objízdná trasa pro automobily v tomto směru bude vedena ve směru jízdy od sídliště u nemocnice ulicí Purkyňova, Dobrošovská (k pivovaru), dále na Husovo náměstí k čerpací stanici, případně přes Husovo náměstí na křižovatku u Čedoku, a to pro vozidla v obou směrech.

„Na opačné straně okružní křižovatky u Slávie, ve směru do centra, bude provoz v ulici Němcové upraven jako jednosměrný ve směru výjezdu do centra s možností odbočení z okružní křižovatky jak vlevo při příjezdu od Hradce Králové, tak vpravo při příjezdu od Polska," sdělila mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Pokud se budou tvořit kolony, dá se ve městě očekávat zvýšený provoz na místních komunikacích, které budou řidiči, kteří se budou chtít vyhnout kolonám, více využívat. V některých případech to možná ani jinak nepůjde.

Zhoustne doprava na místních cestách?

Pro výjezd z centra ve směru jízdy na Hradec Králové či Nové Město nad Metují budou sloužit místní komunikace – ulice Českých bratří, Na Hamrech a výjezd na Pražskou ulicí. Další možností pro řidiče bude projet například Řezníčkovou ulicí do ulice Komenského a dále z centra po Komenského a Českoskalické ulici s napojením na mezinárodní silnici (u Hotelu Hynek). Pro odlehčení provozu před okružní křižovatkou budou řidiči jedoucí od Hradce Králové do centra včetně zásobování naváděni do ulice Českoskalické a dále Komenského, aby se vyhnuli jízdě v koloně.

Pro výjezd z centra ve směru k nemocnici a dále do obcí Lipí, Jizbice, Dobrošov, Česká Čermná, Borová, Nový Hrádek budou sloužit místní komunikace – Palachova ulice (okolo budovy soudu) až do Janáčkovy ulice a dále vlevo ulicí Pražskou k čerpací stanici na Husovo náměstí, s odbočením vpravo na most u pivovaru a dále pak ulicí Purkyňova po křižovatku s ulicí Němcové s odbočením do ulice Bartoňova.

Komplikace bude rekonstrukce znamenat také pro pěší. Dojde totiž k uzavření chodníků podél uzavřené části okružní křižovatky a pro chodce bude vyznačena náhradní trasa přes Denisovo nábřeží. Budou tak muset ujít o pár kroků navíc.

Až se provede první etapa, naváže na ni druhá, během které bude uzavřena opačná část křižovatky, takže jedním pruhem se bude u Slávie jezdit až do poloviny června.