VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lékem je likvidace zbytné byrokracie

Náchodsko - Před krajskými volbami se Náchodský deník ptá starostů: Čím vašemu městu existence kraje prospívá a na co by se měl více zaměřit? Dnes odpovídá Jiří KLEPSA, starosta Jaroměře.

2.10.2012
SDÍLEJ:

Jiří Klepsa, starosta Jaroměře.Foto: Jiří Máslo

„Jsem si vědom skutečnosti, že kraj je nejen zřizovatelem mnoha institucí, organizací a obchodních společností, jejichž předmět činnosti zasahuje do mnoha sfér našeho života. Jsem si také vědom, že kraj pomáhá plným nebo částečným financováním od některých seniorských zařízení, až po ta nejmenší sportovní, kulturní a zájmová sdružení. Prostřednictvím krajského finančního měšce se i naše město dočkalo různé pomoci. Kromě rekonstrukce hlavního průtahu Josefovem šlo vždy o střední, spíše menší druhy finančních pomocí."

Na druhé straně je však starosta přesvědčen o velmi nízké efektivitě, smysluplnosti a především finanční životaschopnosti systému ministerstevo kraj obec. „Uměle vytvářená a do nedávna stále rostoucí úřednická byrokracie je hlavní neprůhlednou oponou, za kterou celé roky bůjela nepřirozeně a nepotřebně rostoucí zaměstnanost. Statistická čísla možná sklízela u mnoha lidí obdiv, ale život a celá ekonomika naši země začala krvácet z dalších otevřených ran. Bezednou a stále peněz lačnou korunu tomuto málo srozumitelnému světu obyčejného člověka nasazuje snaha drtivé většiny nereálně uvažujících europlácalů, kteří nikdy nepochopili nebo nechtěli pochopit základní pravidlo číslo jedna. Utratit lze z dlouhodobého hlediska pouze tolik, kolik přijímám," upozorňuje Klepsa.

Z hlediska budoucnosti by se podle něj měl nejen kraj, ale také zástupci ministerstev a obcí, zaměřit na vytvoření jednoduchého a pro člověka srozumitelného systému: „Bolestivá, ale potřebná likvidace zbytných byrokratických struktur by byla tím nejlepším lékem na zmíněné krvácející rány." 

Autor: Pavel Bednář

2.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení