VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lepší péči pro pacienty svítí zelená

Náchod - Chystaná modernizace Oblastní nemocnice Náchod, která má přinést nové operační sály, vyšetřovny i lůžková oddělení pro mnohem lepší péči a důstojné prostředí pro pacienty, získala stavební povolení.

4.10.2012
SDÍLEJ:

Náchodská nemocnice.Foto: DENÍK/ Regina Hellová

„Je to velmi důležitý krok z hlediska další přípravy a zahájení vlastní výstavby," uvedl ředitel nemocnice Miroslav Vávra.

Dokument, který se týká první etapy modernizace největšího zdravotnického zařízení patřícího Královéhradeckému kraji, vydal odbor výstavby a územního plánování náchodského městského úřadu. O stavební povolení požádal Královéhradecký kraj, kterému nemocnice patří, začátkem srpna, řízení začalo zhruba o měsíc později. Nemocnice už má také souhlas s demolicí objektů, které jsou v kolizi s výstavbou.

„Rekonstrukce, která začne na jaře příštího roku, je nejefektivnějším řešením dlouhodobých problémů náchodské nemocnice. Dnes jsou v havarijním stavu sítě nemocnice, operační sály jsou v současné podobě v podstatě neopravitelné. Pokud by se stavba neuskutečnila, vyšlo by jen holé udržení provozuschopnosti nemocnice na sto milionů korun ročně," upozornil hejtman Lubomír Franc.

Modernizace se v první etapě dotkne hlavního pavilonu s operačními sály či navazující lůžkové části. V rámci první části rekonstrukce stavbaři provedou terénní úpravy či vybudují zpevněné plochy.

Celkové náklady na dostavbu a modernizaci činí zhruba 1,169 miliardy korun. Stavba se připravuje už více než deset let, jen se měnil projekt a místo oddělených pavilonů se budou stavět propojené.

Současnou podobu modernizace, jež je finančně méně náročnější než původní záměry a navíc cenu stavby může ještě snížit situace na trhu, schválili už dříve krajští zastupitelé napříč politickým spektrem. Teď před volbami se však ze stavby, na níž čekají především pacienti, neboť jim přinese lepší prostředí, stala otázka politického boje.

Personál nemocnice politici znechutili

Některá uskupení vydávají zprávy, které jsou podle nemocnice neférové vůči široké veřejnosti a zejména vůči všem současným i potenciálním pacientům. „Znechucení mě i mých kolegů v nemocnici politickou kulturou rádoby férových a dalších hráčů na předvolebním poli dosahuje nyní vrcholu a jenom doufám, že si všichni obyvatelé kraje jasně uvědomují, komu jde skutečně o pacienty a kvalitní péči a komu pouze o získání či udržení místa v krajských strukturách!," upozornil ředitel Miroslav Vávra.

Zaměstnanci nemocnice si podle jejího vedení zvlášť kladou otázku, proč proti výstavbě tak razantně nevystupovali politici, kteří ji nyní kritizují, už dříve. Tedy v době, kdy se o projektu jednalo na zastupitelstvech kraje.

Modernizace nemocnice má přinést komfortní prostředí během čekání, vyšetření či samotného pobytu v nemocnici i ještě lepší léčbu desetitisícům pacientů. Spádová oblast je totiž ve specializovaných oborech až přes sto padesát tisíc obyvatel.

Autor: Pavel Bednář

4.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení