To jsou jen dva z mnoha pochvalných názorů, které bez přehánění charakterizují sobotní Motosraz, jenž se konal 23. července na letišti broumovského Aeroklubu.

Páteční déšť naštěstí vystřídalo sluníčko a od rána mířily k letišti desítky motorek různých značek, tvarů, barev a kubatur. Na spanilou jízdu v délce kolem 40 kilometrů vyjelo z areálu letiště 115 motocyklů, což bylo téměř o 30 více než při loňské premiéře. Kolonu motorkářů doprovázela na vyjížďce po okolních obcích motorizovaná policejní hlídka, která pak na letišti předváděla měření rychlosti a brzdné dráhy.

Odpolední program zpestřilo vystoupení kaskadérů Marka Matouška a jeho kolegy, kteří předváděli na motorce a motorové čtyřkolce rozverné kousky. Dále tu byly soutěže v házení sudem, v přetlačování v páce, pití piva, gumotah a velké pozornosti se těšila také prezentace broumovských boxerů.
Vyvrcholením programu bylo přetlačování motocyklů. Soutěžící s přibližně stejně výkoným strojem najeli proti sobě předními koly do železné konstrukce a na pokyn startéra přidáním plynu „vytúrovali“ motor do maximálního výkonu. Soutěž provázel jekot motorů a pach hoblovaných gum. „Ta je mrtvá,“ ohodnotil znaleckým okem přihlížející dredař zadní pneumatiku jednoho ze soutěžících, když se rozplynul dým.

Očekávané bylo i losování tomboly, kde hlavní cena byla motorka. Malý motocykl přítáhoval pohledy mnoha chlapců, ale největší radost měl nakonec devítiletý Kuba Martinec, jenž měl to správné číslo losu.

Večerní program ještě nabídl koncert místních i přespolních kapel, ohňostroj a nejedno mužské oko přivítalo soutěž Miss mokré tričko, do které se přihlásilo deset slečen a žen. „Samozřejmě, že příští rok motosraz zopakujeme. To je jasný. A našim cílem je udržet nastavenou laťku,“ ohlédl se spokojeně za setkáním Pavel „Networ“ Nentvich, který neopomněl poděkovat všem pomocníkům, kteří se na organizaci motosrazu podíleli.

Video z motosrazu bude z technických důvodů přidáno během dne.