Další vlnu demonstrací pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii zažila v úterý Česká republika. Proti Andreji Babišovi a Marii Benešové lidé protestovali na více než 300 míst po celé zemi. Ve východních Čechách se lidé na náměstích či v parcích sešli ve 45 obcích, přičemž 23 z nich bylo v Královéhradeckém kraji.

Početně největší demonstraci zažilo krajské město. V Hradci Králové se sešlo více než tisíc protestujících. „Začínali jsme asi na 400 účastnících, naposledy to už byla necelá tisícovka. Očekáváme, že dnes určitě dorazí více než tisíc lidí,“ řekla organizátorka Radka Hübnerová ještě před začátkem akce. Tentokrát nebyl součástí demonstrace pochod městem, na Masarykově náměstí byl ale připraven bohatý program, jehož součástí byla různá hudební vystoupení, čtení dopisu od kněze Tomáše Halíka, promluva historika Petra Blažka nebo herců z Klicperova divadla a Divadla Drak.

Protestovalo se ve všech větších městech v kraji. Kromě 23 obcí, ve kterých se lidé sešli, se ale zapojily i další. Do Chlumce nad Cidlinou se vydali lidé z Nového Bydžova, ve Vamberku zase zorganizovali zájezd na demonstraci do Rychnova nad Kněžnou.

Demonstrace se uskutečnily ve 23 obcích v Královéhradeckém kraji. Protestovalo se i ve všech okresních městech. Šest demonstrací se konalo na Náchodsku, po pěti na Hradecku a Trutnovsku, čtyři na Jičínsku a tři na Rychnovsku.

Protestovalo se i v Jičíně, kde vede radnici Jan Malý z Babišova hnutí ANO. „Občané mají plné právo demonstrovat a svobodně vyjadřovat svůj názor,“ řekl stručně starosta Jičína k protestům.

Poprvé se protestovalo například v Kostelci nad Orlicí nebo v malé obci Rosnice nedaleko Všestar. „Protestujeme proti tomu, že má naše země premiéra, který byl agentem StB a který je trestně stíhaný. Měl by odejít z politiky, očistit se a pak se případně vrátit. Nelíbí se nám, že je ve střetu zájmů a že skrze mnohé kauzy škodí České republice,“ vysvětlil důvody organizátorů náchodský Rudolf Rousek. V Náchodě, Trutnově či Rychnově nad Kněžnou podle organizátorů stejně jako v Hradci počet účastníků každou demonstrací narůstá.