Davida Novotného láká svět celebrit a showbyznysu snad odmalička. Dnes jej nejen Východočeši znají jako organizátora soutěží Muž roku, Nej sestřička a také řady charitativních projektů. Na svoje první setkání s Karlem Gottem vzpomíná jako na velmi důležité. „Potkali jsme se na finále soutěže Miss České republiky v Brně, v roce 2002. Bylo mi dvaadvacet," vzpomíná David Novotný. „Já, kluk z Náchoda, jsem z toho byl úplně vedle. Na vlastní oči vidím kousek od sebe takovou hvězdu! Ale překvapení mě tenkrát teprve čekalo. Jeho chování. Při setkání nebo debatě s ním si člověk nepřipadal jako jeden z mnoha fanoušků, ale jako člověk. Nemluvil o sobě, ptal se. On uměl nějakým zvláštním způsobem věnovat člověku lidskou pozornost, dalo by se říct až nečekaně lidskou. Alespoň já jsem ji u hvězdy jeho formátu rozhodně nečekal. A právě to mi pro profesi, kterou jsem si vybral, dalo velkou naději: že skutečné hvězdy se chovají lidsky a obyčejně. Jemu podobných totiž ve světě showbyznysu mnoho není."

Od té doby se David Novotný s Karlem Gottem setkal při různých příležitostech ještě mnohokrát - naposledy při křtu knihy Jiřího Krampola. „On si všechno pamatoval. Pokaždé jsem byl překvapený, že si pamatuje moje jméno i o čem jsme spolu mluvili posledně. To byla jedna z věcí, které spoluvytvářely jeho šarm, gentlemanství."

České dráhy ani autobusoví dopravci v souvislosti s pátečním veřejným rozloučením v Praze na Žofíně podle včerejších vyjádření neočekávají mimořádnou situaci v železniční ani autobusové dopravě.

S láskou David Novotný myslí i na Ivanu Gottovou. „Měla stejné pochopení a vstřícnost k mým charitativním projektům jako její muž. V době, kdy pracovala v pražském Divadle Broadway, mi věnovala mnoho volných vstupenek na muzikálová představení - díky ní byly často poprvé v životě v divadle stovky dětí z dětských domovů," pokračuje David Novotný.

Jeho páteční plán je proto zřejmý. „Setkám se v Praze s přáteli a půjdu se s Mistrem naposledy rozloučit na Žofín nebo na Bertramku. Předpokládám, že stejný plán jako já budou mít desetitisíce lidí a netuším, jak to v Praze bude vypadat. Ale cítím to jako svoji povinnost: za všechnu naději a inspiraci, kterou mi jako umělec a hlavně jako člověk do života dal."

Na desítkách míst východních Čech se lidé podepisují do kondolenčních knih a zapalují svíčky na pietních místech - například v budově Českého rozhlasu v Hradci Králové, v Mladých Bukách na Trutnovsku, v Rychnově nad Kněžnou nebo v Náchodě, kde svoji účast rodině Karla Gotta vyjádřil i starosta města Jan Birke.