„Průměrně tu máme 80 cm sněhu a na sjezdovkách víc, přičemž každý den něco připadne,“ popsal počasí v Říčkách Petr Kánský. V Deštném se bude lyžovat do velikonoc maximálně.

„Sněhu je tu dost, teplota je kolem nuly, podmínky jsou výborné,“ pochvaluje si příznivou situaci František Prouza z Deštného, kde se skvěle osvědčila možnost nočního lyžování. Dokonce je možné na sjezdovce vidět mnohem více lyžařů než ve dne. Sezónu hodnotí pracovníci lyžařských center především po zkušenostech s uplynulými dvěma lety velmi dobře. „S minulými zimami se letošní nedá vůbec srovnat,“ shodují se František Prouza se zkušenostmi z Deštného i Miroslav Rűcker z Rokytnice.

„V závěru sezóny záleží vždy více na počasí, lidé lyžují hlavně když je hezky a pokud je zataženo, je to vždycky slabší,“ řekl František Prouza. Letošek je prý také charakteristický z hlediska tržeb, vzhledem k současné ekonomicky náročné době je prý znát, že lidé více šetří. „Víc lidí si kupovalo například jen půldenní skipas,“ povšiml si František Prouza.

Ski centrum Říčky v Orlických horách

26. 03. 2009 07:26 - Opět 3 cm nového prachového, všechny sjezdovky k ránu znovu upravené…

Ski centrum je v provozu každý den od 8:00 do 16:00 hod. V týdnu je v provozu pouze lanovka. Jezdí se za ceny vedlejší sezóny a denní jízdenka je za 350,- Kč. Na sjezdovce Můstek jsou nainstalovány 3 překážky a jeden skok. Otevřeny jsou všechny služby tedy Ski servis, Půjčovna, Úschovna, Lyžařská škola a Občerstvení. Večerní lyžování je ukončeno. Parkování u Ski centra a na všech parkovištích v obci je pro zákazníky areálu zdarma. Silnice jsou prohrnuté, sjízdné.

SPORT PROFI Deštné v Orlických horách

26. 03. 2009 - Ve dnech pátek sobota a neděle v provozu také areál Marta II. Využijte parádní podmínky pro lyžování v týdnu za neuvěřitelnou cenu 210,- Kč / den! Ježdění na prázdných sjezdovkách bez čekacích dob u lanovky. Večerní lyžování stále každý den od 18 do 21 hodin! V provozu je sedačková lanovka a všechny sjezdovky v areálu Marta I. Sjezdovky včetně snowparku v perfektním stavu!