Mají dolétáno: Orlíkovské přeháňky skončily

Velké Poříčí /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní závod kluzáků pořádaný Aeroklubem Hronov za podpory Královéhradeckého kraje byl v sobotu v podvečer zakončen slavnostním vyhlášením vítězů.

10.5.2009

Na prvním místě se umístil Denny Bernsee z FC Müncheberg, druhý skončil Michal Janda z AK Broumov a třetí příčku obsadil A. Jedros a M. Korneč z AK Jelenia Góra.Foto: Jiří Mach

Během soutěže, která se konala od 1. do 9. května, bylo odstartováno celkem pět bodovaných disciplín z nichž byla asi nejtěžší hned druhá, to bylo nebe jak vymetené, termika nulová a do cíle se podařilo doletět pouze jednomu pilotovi.

Jako nejlepší byla piloty hodnocena třetí disciplína, kdy byly podmínky pro plachtění přímo ukázkové a do cíle se vrátili komplet všichni zcela nadšeni.
Poslední soutěžní disciplína se letěla v sobotu a tak měli piloti možnost ještě zabodovat a zamíchat pořadím na poslední chvíli, což se některým povedlo. A jak vše dopadlo, to se dozvěděli o 19 hodině, kdy přišlo na řadu slavnostní zakončení a ocenění vítězů. Na prvním místě se umístil Denny Bernsee z FC Müncheberg, druhý skončil Michal Janda z AK Broumov a třetí příčku obsadil A. Jedros a M. Korneč z AK Jelenia Góra. Z místních se nejlépe umístil na osmém místě Josef Plecháč a Miroslav Středa z AK Hronov.

A jak hodnotí průběh 8. ročníku závodů jejich ředitel Petr Jirásek? „Celá soutěž proběhla bez nějakých vážnějších problémů, já i celý pořadatelský tým, který pracoval s plným nasazením, jsme spokojeni a spokojenost je slyšet i od pilotů. Povětrnostní podmínky nebyly zcela ideální a většina disciplín se létala v těžkých podmínkách. To je ale úděl pro plachtařský sport a všichni závodníci ze sebe musí vydat maximum a ukázat jak se umí s termikou poprat. V ideálních podmínkách umí létat i začátečník a to piloti, kteří na soutěž pravidelně jezdí v žádném případě nejsou,“ řekl Jirásek.

Po vyhlášení přišla na řadu úplná tečka v podobě závěrečné „hangár párty“, kde bylo připraveno bohaté občerstvení, které měly v režii manželky pilotů a zábava, kterou zpříjemnila hudba v podání hudební skupiny SPLAV, při které se rozebíraly zážitky posbírané během závodů a hudby se nechalo využít i k tanci. Potom už nezbývalo než ještě jednu noc přespat a rozjet se do svých domovů a těšit se na další již IX. ročník a přát si aby se vydařil alespoň jako ten letošní.