Soutěže v netradičních disciplínách mezi týmy obcí a spolků Broumovska hostil tentokrát Šonov a Božanovu se podařilo obhájit loňské vítězství, když po šesti disciplínách, kdy se sčítala dílčí umístění po jednotlivých kolech, měli jeho zástupci 25 bodů. Borci z Božanova vyhráli ale jen o fous - druhé Vernéřovice měly jen o bod více.

Týmová chůze po prkénkách, střelba na divočáka, holínková štafeta v nošení vody, hod podkovou na kolík, skládání puzzle a jízda s kolečkem zatíženým spolusoutěžícím - v těchto šesti disciplínách se celkem 14 týmů zúčastnilo 13. ročníku Malého letního dovádění soutěže v netradičních disciplínách mezi týmy obcí a spolků Broumovska.

„Tak jsme první no a cóóóó..." Božanov opět ovládl dovádění obcí Broumovska | Video: Jiří Řezník

Klání zahájila starostka obce Monika Hornychová zapálením „olympijského ohně", když ji pochodeň předal Tomáš Magnusek ve cvičebním úboru. „Jsme se s paní starostkou báli těch kraťas," povytahoval si režisér půjčené červené kraťasy. „Ale v těch problém nakonec nebyl. Problém byl spíše v tom, že jak jsem si dal před tím bramborák, tak pak mi klouzala v ruce pochodeň," zavtipkoval.

Ještě než se soutěžící začali věnovat disciplínám, užili si vystoupení v podobě upravené verze spartakiádní skladby starších žákyň. Legendární Poupata sice původně byla určena pro starší žákyně ve věku 11 a 14 let, ale i zralejší provedení si vysloužilo potlesk obecenstva, stejně jako choreografii na hit skupiny Abba, kterou cvičenky předvedly v závěru.

„Tak jsme první no a cóóóó..." Božanov opět ovládl dovádění obcí Broumovska | Video: Jiří Řezník

13. ročník Malého letního dovádění přinesl hostitelskému Šonovu 13. místo. „Děkujeme našemu šonovskému týmu za reprezentaci a našim rozhodčím za spravedlivé hodnocení. I přesto, že nedosáhli nejlepšího výsledku, úsměv a dobrá nálada je neopustila," ohlédla se za vydařenou sobotou starostka obce Monika Hornychová.

Mohlo by vás zajímat: Sokoli se slétli na Nový Hrádek, nebáli se uspořádat slet ani v roce 1939

VIDEO: Sokolové na Hrádku hostili slet, nebáli se ho uspořádat ani v roce 1939 | Video: Jiří Řezník