„Reálná cena benzinu i nafty – vzhledem k platům většiny pracujících lidí – tím nemyslím vzhledem k průměrnému platu, který se uvádí – by měla být tak 16 až 18 korun za litr. To by bylo únosné,“ vyjádřil se pro Deník Marek Dvorský, pracovník Městské knihovny v Náchodě.

„Stát lidem bere peníze, okrádá pracující, vše zdražuje… Všude narážíme na samé poplatky a daně. Kdyby byl stát co k čemu, tak by mohl snížit daň na pohonné hmoty a alespoň takto ulehčit těm lidem, kteří musejí jezdit autem. Kdyby se snížila daň, snížily by se i náklady na dopravu, mohla by klesnou cena potravin… Je to jedno s druhým,“ je přesvědčen Robert Mikuláš z Teplic nad Metují, státní zaměstnanec.

„Já si myslím, že je dlouhodobě neudržitelné, aby ceny benzinu a nafty stále rostly. Ti, kteří jezdit jednoduše musejí, budou platit klidně i 40 korun za litr. Podle mě by se mělo co nejdřív vyřešit, na co budeme jezdit. Nemůžeme být přeci donekonečna závislí na tom, kolik stojí barel ropy,“ odpověděl Deníku řidič David Mimra. (řez,sýk)