Přestože i před těmito zkouškami vládlo určité napětí, nebylo tak velké jako před písemnými testy. Vyvrcholením zkoušky byl páteční raut, při němž byly všechny pokrmy vystaveny a na vyhodnocení byli pozváni i rodiče studentů, aby i oni měli možnost posoudit, co se během čtyř let jejich dítka naučila, a že období strávené ve zdejší škole nebyl jen promrhaný čas. Na to však nikdo ani nepomyslel.

Připravili pokrmy jako kulinářští mistři

Při příchodu do jídelny, ve které byla připravena bohatá rautová tabule, spatřili pokrmy, jež lákaly svou úpravou, jako by je vytvářeli ti nejlepší kulinářští mistři.

Při slavnostním nástupu si ještě studenti převzali certifikáty o úspěšném absolvování kurzu přípravy studené kuchyně.

Potom již byli všichni rodiče pozváni ke stolu, kde měli možnost ochutnat nejen to, co připravili jejich ratolesti, ale i ostatní studenti. I když hodnocení rodičů u zkoušek nemá žádnou váhu, tak z jejich kladných reakcí bylo patrné, že se maturanti ze zdejší školy v praktickém životě neztratí.

Žáci se na zkoušku zodpovědně připravili

S výsledky studentů byl spokojen i Jiří John, který je na zdejší škole považován za jednoho z nejlepších kulinářských mistrů a který na celý průběh přípravy zkouškových pokrmů dohlížel.

„Žáci přistupovali ke zkoušce zodpovědně a byli až na nějaké drobné výjimky i dobře připraveni a na svůj věk odvedli opravdu perfektní práci. Jsem překvapen z toho, co všechno zvládli," nešetřil chválou John.

A jaké dojmy si odnášeli z praktické zkoušky samotní maturanti?

Vyráběli carpaccio, rozbif či plněnou rybu

„Připravila jsem carpaccio z mořských plodů, což se skládá z mořských plodů a želatiny, která je trochu kyselejší a doplnila jsem to zeleninovým salátem posypaným balkánským sýrem a jako druhý výrobek jsem si vylosovala anglický rozbif s křenovou pěnou, což je hovězí roštěná nakrájená na plátky na které je křenová pěna a dozdobila jsem to olivou, paprikou a petrželkou. Před zkouškou jsem byla trochu ve stresu hlavně z toho, abych to v daném termínu pořídila připravit, ale vše se podařilo zvládnout a tak již ze mě všechno opadlo a jsem ráda, že to mám za sebou," zhodnotila průběh zkoušky s úlevou Šarlota Gabrielová.

„Já jsem ke zkoušce vyrobila jablečný závin s chutney a jako druhý pokrm jsem připravila plněnou rybu. Snad vše dopadlo dobře a doufám že to bude dobré i po chuťové stránce. Ani mi to nepřipadlo jako maturita a vše jsem zvládala v úplném klidu," vyjádřila své pocity usměvavá Gabriela Kubová.

„Můj výrobek jsou cuketové rolky se sýrem a sušenými rajčaty a je to dochuceno bazalkou a olivovým olejem. Ještě jsem vyráběl ananasový špíz s bylinkami. Před zkouškou ani žádný stres nebyl, jen trochu nejistota, ale myslím že jsme to zvádli všichni a budeme doufat, že hodnotící komise bude hodná a udělí dobré body," prozradil s úsměvem David Štěpán. (jim)