Do 11. hodiny, která byla avizována jako otvírací, chybí dobrých 40 minut. Přesto co chvíli nějací noví příchozí zkouší otevřít dveře zdobené nafukovacími balónky. Zatím marně. Žádný nezvladatelný nával se ale na první otevření nekoná. Vzhledem k tomu, že McDonald's stojí pouhých šest kilometrů od náchodského náměstí, sází provozovatelé i na českou klientelu. To se potvrdilo jak při čtvrteční otvíračce, tak i den předem, kdy zákazníci z Čech marně „ramplovali" s madlem dveří u vstupu do jídelny.

„Pecka. Jednou za čas na to prostě je chuť a takhle nebudeme muset až do Hradce," potěšila nově otevřená jídelna příznivce rychlého občerstvení z Čech. První návštěvníci ocenili i různé možnosti obsluhy - uspokojeni budou jak ti, kterým se nechce ani vystoupit z auta, tak i ti, kteří si sednou ke stolu, zaplatí objednávku přes aplikaci a nechají si jídlo donést až pod nos do pěti minut od dokončení objednávky! „Snadno, rychle a doslova odkudkoliv," zní slogan rychlého občerstvení.

VIDEO: McDonald's otevřen. Symbol globalizace mají lidé z Náchoda na dosah | Video: Jiří Řezník

Zvěsti o tom, že jeden z největších světových řetězců postaví v desetitisícovém polském městě Kudowa Zdrój rychlé občerstvení McDonald's se objevily vloni na podzim Záhy došly naplnění a občerstvení začalo růst v bývalé části tržnice ,Zbaj´, poblíž ulice Główna. Dá se předpokládat, že zájem Čechů o návštěvu tohoto lázeňského města ještě více poroste. Už to nebudou jen nákupy jídla, ošacení, brýlí, nábytku, květin či cigaret, ale i fastfood, který je lákadlem především pro děti a mládež, která se zde stravuje s oblibou bez ohledu na nutriční hodnoty nabízených pokrmů. Nejbližší „Mekáče" byly dosud až ve zhruba 35 km vzdáleném Klodzku či 50 km vzdáleném Hradci Králové.

Z otevření fastfoodu měli radost i prodejci na protější tržnici, kam pravidelně a s oblibou míří tisíce nakupujících z Čech. „Myslíme si, že sem bude jezdit ještě více lidí nejen z okolí. Spojí to i s občerstvením," shodují se, ale zároveň zmiňují obavy místních obyvatel ohledně dopravy od hraničního přechodu k tržnici a "Mekáči". Provoz je zde poměrně hustý a vyjet od bistra na hlavní silnici vedoucí do Náchoda může být pro méně ostříleného řidiče pořádný oříšek.

VIDEO: McDonald's otevřen. Symbol globalizace mají lidé z Náchoda na dosah | Video: Jiří Řezník