Na parkovišti u kudowského "mekáče" se ve středu odpoledne během dvaceti minut vystřídalo hned několik automobilů s českými i polskými poznávacími značkami. Lidé zkoušeli, jestli už náhodou není otevřeno. „Přijeli jsme z Hronova. Byli jsme tady už dopoledne a nyní znovu. Mysleli jsme, že se otvírá už dnes," krčili rameny muž a žena u auta. Chvíli po nich se u vchodu vystřídala rodina s dětmi i postarší lázeňští hosté. „Jsme z Varšavy, ale pobýváme tady v lázních. Přijdeme tedy zítra znovu," usmíval se manželský pár, kterému se dokonce podařilo přivolat k zamčenému vchodu zaměstnance občerstvení. Ten spolu s dalšími kolegy pracoval na přípravách před otevřením. Ochotně potvrdil, že první hamburgery, hranolky, saláty i nápoje si bude možné objednat ve čtvrtek od 11 hodin.

Práce na stavbě rychlého občerstvení McDonald's v polském příhraničním městě Kudowa Zdrój začaly na konci listopadu 2023. Takto vypadá staveniště v polovině ledna 2024.
Z Kalifornie až do Kudowy Zdrój. V příhraničí roste další z řetězce McDonald's

Otevírací doba má být dle informací na vchodových dveřích denně od 6.00 hodin do půlnoci. Nechybí zde také cedule s nabídkou zaměstnání. Aktuálně jsou zde volná místa pro několik pracovníků.

Ohlasy na umístění známého řetězce McDonald's v tak malém městě, jako je Kudowa-Zdrój, jsou různé. Nabízený sortiment fastfoodu má své příznivce i odpůrce. Místní obyvatelé se obávají ještě většího provozu na příjezdu do města ve směru od Náchoda, někteří také zmiňují, že občerstvení bude konkurencí pro zdejší restaurace. To však může přinést i svá pozitiva. Další nejbližší "mekáče" jsou až v Hradci Králové či Kladsku.


Nahrává se anketa ...