Ten se koná dnes na broumovském letišti, kde pořadatelé z Aeroklubu Broumov a AC Broumov budou registrovat startující do 9.30 a ti se v 10 hodin se vydají na trať.


V úvodu je čeká opět dvoukilometrový běh, po něm se vyhoupnou na kolo a ušlapou zhruba desetikilometrový úsek do Božanova a zpět, a na závěr je čeká v cílovém prostoru úkol nejnáročnější – vypít v co nejkratším čase čtyři půllitry piva. To se týká ale jen dospělých můžů; pro nezletilce je připravené nealko aženy si budou moci vybrat mezi dvěma půllitry piva nebo vinnými střiky. Vítezem se stává samozřejmě ten závodník, ktetý absolvuje všechny tři disciplíny v nejkratším case. Přihlásit se k závodu může každý, kdo umí jezdit na kole, chodit ci běhat – ostatní mohou přijít alespoň fandit a občerstvit se.


Po celý den bude na letišti probíhat bohatý kulturní a sportovní program. V případě příznivého počasí budou moci zájemci vzlétnout do vzduchu na vyhlídkový let. Pro vítěze závodu jsou připraveny hodnotné ceny včetně speciálních památečních triček.


Vloni se memoriálu zúčastnilo 66 startujících a vítězem se stal Milan Pinkava , který se na stupně vítězů vyhoupl díky svižnému „vyexnutí„ téměř všech čtyř piv.