VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města na školách o prázdninách neškudlí

Náchodsko /FOTOGALERIE/ – Na základě informací z jednotlivých městských úřadů je možné konstatovat, že zřizovatelé na svých zařízeních rozhodně „neškudlí“. Investují do řady vylepšení i za pomoci evropských financí.Dvouměsíční prázdniny většina měst našeho okresu využívá k nezbytným úpravám a vylepšením.

20.8.2011
SDÍLEJ:

Mateřská škola v Polici nad Metují, ve Fučíkově ulici, má novou podlahovou krytinu ve třídě Berušek. Foto: DENÍK/ Věra Sýkorová

Na všech školách a školských zařízeních v Jaroměři se malovalo, natíralo, uklízelo, zároveň i dokupovalo vybavení, zejména výpočetní technika a jiné didaktické pomůcky. O největších investovaných částkách Náchodský deník informovala vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Květa Simonová: „Budova na Husově náměstí je kulturní památkou, kde každoročně vyměňujeme část oken. Letos se jednalo o osm špaletových oken v původní historické podobě za 447 tisíc korun. Při financování jsme využili příspěvek z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, poskytovatelem příspěvku bylo Ministerstvo kultury ČR. Za jeden a půl milionu korun se opravuje hřiště ZŠ Boženy Němcové v Knappově ulici, kde zbývá položil speciální povrch a hřiště vybavit. Výměna umyvadel, baterií a obklady v ZŠ Jaroměř-Josefov ve Vodárenské ulici stály 460 tisíc korun.“

Červený Kostelec vložil největší finanční prostředky do zateplení MŠ Větrník, investice přesáhla částku 4,5 milionu korun. V ostatních školách, podle informací tajemníka MěÚ Petra Fišera, se dělaly běžné údržbové práce jako malování, výměny podlahovin, nátěry a opravy topení. V ZŠ Červený Kostelec za téměř 800 000 korun, v MŠ Náchodská za 195 000 Kč, v ZŠ Lhota za 179 000 Kč a v ZŠ a MŠ Olešnice za 110 000 korun.

„V Základní a mateřské škole Na Babí se podařilo vyměnit podlahové krytiny v šesti třídách na druhém stupni, což si vyžádalo investici téměř 300 tisíc korun,“ informoval nás tajemník MěÚ Police nad Metují Pavel Pohner, ale nebylo to úplně vše: „Ve třídách je nový nábytek za více než 770 tisíc korun a z prostředků EU byla pořízena výpočetní a prezentační technika včetně aplikačních služeb za více než 850 tisíc“. Výměny podlahových krytin a výměny prosklení vchodů do budovy se dočkala i MŠ ve Fučíkově ulici. Tam navíc přibyl i přístřešek na kola.

Rekonstrukce sítě

V Teplicích nad Metují začíná výměna části oken budovy školy, která má rozpočet půl milionu. „Na pořadu byly běžné údržby jako jsou opravy některých podlah, opravy omítek a malování,“ řekla tajemnice MěÚ Blanka Fichtnerová a přidala informaci o rekonstrukci internetové sítě pro projekt EU školám.

Už 15. června začalo zateplení budovy českoskalické ZŠ v ulici Komenského, které si vyžádá investici ve výši přes tři a půl milionu korun. „Před dokončením je zateplení Sportovní hale v ulici Sportovní, které začalo v polovině května a hodnota této investice je 3,3 miliony korun. Obě akce jsou financovány z Operačního programu ŽP,“ řekl tajemník MěÚ Česká Skalice Jaroslav Hitschfel.

Nezapomíná se ani na mateřské školy. Téměř dva miliony korun „spolkly“ úpravy o letošních prázdninách v Novém Městě nad Metují. Téměř dvě třetiny této sumy si vyžádaly rekonstrukce kotelny a oprava nefunkční kanalizace v MŠ Raškova, rekonstrukce sociálního nezařízení v MŠ Vrchoviny a nové oddělení pro 15 dětí v MŠ Na Františku. Asistentka starosty a místostarostky Žaneta Středová zkompletovala informaci o vnitřní úpravy ZŠ Komenského a opravy a rekonstrukce v ZŠ Malecí.

Zateplení budov

V Hronově se o letošních prázdninách pracovalo na dvou budovách MŠ Havlíčkova. Investiční náklady téměř devět milionů korun byly použity na zateplení. Jde o finanční podporu ze Státního fondu životního prostředí ČR (Operační program Životní prostředí a podpora Ministerstva životního prostředí) „Rekonstruovala se fasáda, vyměňovaly se okna a dveře, došlo k částečné rekonstrukci střech,“ upřesnila tajemnice zdejšího MěÚ Michaela Kajnarová. „Dalších téměř sedm milionů stálo zateplení budov MŠ Velký Dřevíč a ZŠ Komenského náměstí. Šárka Šimonová z odboru majetku MěÚ přidala další stavební akce – opravu rozvodů topné vody ve Střední škole hotelnictví a podnikání SČMSD, výměnu parket v ZŠ Hronov (Zbečník) a opravu dřevěněného obložení v tělocvičně ZŠ Hronov (Palackého). (fr)

20.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení