Poté bude následovat Adventní koncert v Městském divadle Dr. Josefa Čížka. Vystoupí Anna Julie Slováčková, Josef Vágner, Světlana Nálepková, Michaela Nosková a Tomáš Magnusek. Začátek bude v 19.00 hodin, vstupné 380 korun.

Vánočním stromem na Masarykově náměstí bude smrk pichlavý z Nového Města nad Metují. "Strom stavíme vždy ve čtvrtek před prvním adventem, tedy 30. listopadu," informovala mluvčí náchodské radnice Nina Adlof a doplnila, že strom na nádraží se stavět nebude. "V letošním roce bude ozdobený jeden ze stávajících stromů v parku před nádražím, a to rostoucí douglaska tisolistá," sdělila mluvčí. O stromě, který by zdobil Malé lázně, se ještě jedná.

A jaké akce se v Náchodě v době předvánoční chystají?

- 25. 11. 2023 koncert Zvonky Dobré zprávy, kostel sv. Vavřince v 17 hodin, vstupné dobrovolné

- 10. 12. 2023 Andělská pošta a andělé na chůdách, Masarykovo náměstí od 15 do 19 hodin

Vystoupení náchodských církví, Masarykovo náměstí od 17 hodin

- 17. 12. 2023 Cola-cola vánoční kamion, Masarykovo náměstí od 16 hodin (čas je zatím orientační, vše v přípravě)

Komponovaný večer náchodských církví, Městské divadlo Dr. Josefa Čížka od 18.30 hodin

- 22. 12. 2023 Náchodská vánoční polévka se starostou a místostarosty města, Masarykovo náměstí od 10 hodin (také v přípravě)

JAROMĚŘ

Jaroměřské náměstí se opět rozzáří vánočními světýlky, a to 3. prosince při tradiční akci Rozsvícení vánočního stromu. Ta bude probíhat už od odpoledních hodin, kdy si na náměstí můžete přijít pro trdelník, svařák nebo jiné tematické výrobky spojené s obdobím Vánoc. I tento rok se můžete těšit na bohatý program. Bude na něm například vystoupení Jiřího Zonygy s houslistkou či světelná show Ilusias. Celou akci završí pozdrav z radnice, při kterém bude rozsvícen vánoční strom na jaroměřském náměstí. Na slavnosti nebude chybět ani Ježíškova schránka, kam děti budou moci vhodit své dopisy.

Vánoce Vánoce přicházejí…Zdroj: Deník

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!