VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města už se zdobí vánočně

Náchodsko - Do Štědrého dne zbývá pouhých devětatřicet dní a města začínají oblékat vánoční kabátky. Zdobí se, třpytí a rozsvěcují, aby si obyvatelé mohli užít předvánoční atmosféru, která okouzluje děti a ani nám dospělým nikdy nezevšední.

15.11.2017
SDÍLEJ:

VÁNOČNÍ výzdoba v Náchodě se už připravuje.Foto: DENÍK/Regina Hellová

V Náchodě letos pořídili novinku. Kromě Masarykova náměstí, Komenského ulice a Karlova náměstí se rozsvítí i Pražská a Běloveská ulice.

„Přibude celkem 75 prvků vánočního osvětlení na sloupech veřejného osvětlení na průtahu Náchodem, a to za 1,3 milionu korun,“ informovala mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

V Novém Městě nad Metují i letos vyhradili z rozpočtu města částku 100 tisíc korun. „Objednávalo se nové vánoční osvětlení a girlandy na budovu Spolkového domu, dále světelný závěs na věž kostela Nejsvětější Trojice na Husově náměstí a na věž Domu hasičů a také nový převěs, který je umístěný nad komunikací při vjezdu do Husova náměstí v ulici U Zázvorky a v ulici Českých bratří,“ popsala Eva Kupková z městského úřadu. Novinkou bude vánoční výzdoba na budovách ZUŠ čp. 1209 a  čp. 1238 na Husově náměstí, kterou schválil městský architekt.

Chystá se také obnovení maleb pěti postav ve vánočním betlému, který je tradičně umístěný před kostelem Nejsvětější Trojice na Husově náměstí.

SPLNĚNÉ PŘÁNÍ

V České Skalici splní přání jednomu prvňáčkovi a vánoční výzdobu doplní o hvězdu. Školák o ni napsal přímo starostovi. „Radnice je hezká, stromeček taky, ale nemá vánoční hvězdu a já by sem ji tam chtěl. Prosím o ni. Adam Hejzlar, 1.B“ stálo v rukou psaném vzkazu. Starosta České Skalice nechal školáka vloni za statečnost odpočítat novoroční ohňostroj, letos chlapec o první adventní neděli rozsvítí na stromku hvězdu.

OSVÍTÍ I MĚSTSKÝ ÚŘAD

V Broumově zdobí ulice vedoucí k náměstí pět vánočních dekorů. „Novinkou letošního roku bude, že se nám podařilo získat povolení od památkářů a bude premiérově osvícený městský úřad,“ zmínila ředitelka Technických služeb města Broumov Dana Hejnišová.

„Byli jsme snad jediná radnice v kraji, která dosud nesvítila,“ dodala, a upřesnila, že jemné osvícení bude spočívat v pruhu světla ve studené bílé barvě, které bude nataženo nad první řadou oken MěÚ.

ŽIVÝ STROM V NOVÉM

Meziměstská radnice utratila letos za vánoční výzdobu zhruba 200 tisíc korun. Tato investice se nejvíce projeví na přírodním vánočním stromě. „Přestál i poslední vichry, tak nám snad ještě dlouho vydrží. Chceme ho rozsvěcet 3. prosince,“ říká starostka meziměstí Eva Mücková a dodává, že lehce ozdobena bude i horní část budovy městského úřadu. „Pod střechou budou viset světélka. Snad se budou líbit. Do výběru jsme nechali mluvit i některé zastupitele, kteří mají estetické cítění,“ usmívá se starostka.

V Meziměstí uvažovali i o ozdobení sloupů veřejného osvětlení, ale vzhledem k tomu, že příští rok se ve městě bude dělat nová komunikace, tak vyčkají na konečnou podobu. „Do větší výzdoby se zatím nepouštíme. Počítám, že příští rok nebudeme kupovat nic, ale rok 2019 bude tím rokem, kdy vánoční výzdobu budeme doplňovat,“ dodává starostka.

KRÁSA V JEDNODUCHOSTI

Na osvědčeném receptu, podle něhož „ukuchtili“ vánoční výzdobu v centru Hronova v loňském roce, nemění zdejší radnice pro blížící se adventní čas prakticky nic. „Nic jsme nepřikupovali ani nového nechystali. Vloni jsme měli samé pozitivní ohlasy, takže jsme se rozhodli, že výzdobu zachováme. Bude to tak, jak to bylo – celé v bílém,“ říká starostka Hana Nedvědová, že v jednoduchosti je krása. „Když se to líbilo vloni, tak doufám, že se bude líbit i letos.“

Hronovskému náměstí dominuje velkolepě osvícené Jiráskovo divadlo, drobnými světýlky jsou ozdobeny stromy kolem marianského sousoší a mezi lampami na náměstí jsou zavěšena světýlka.

ŽÁDNÉ UTRÁCENÍ

Výzdobu města považuje polická radnice za součást dnů očekávání a příprav. „Letos do vánoční výzdoby žádné mimořádné peníze směrovány nejsou. Pouze na opravy a doplnění stávajícího. Protože se jedná o spotřební materiál, vyšly jsme vstříc požadavkům našich obcí – Pěkova, Honů, Radešova a Hlavňova,“ uvedl polická starostka Ida Jenková.

Výzdoba bude stávající na stejných místech.

Velké utrácení neplánují ani v Červeném Kostelci, výzdoba by měla být stejná jako v loňském roce. „Zvažuje se nové osvětlení vánočního stromu, které by mělo stát okolo padesáti tisíc korun,“ informoval Jiří Mach z městského úřadu.

INVESTUJÍ 300 TISÍC

Naopak v Jaroměři se objednává nová vánoční výzdoba za zhruba 300 tisíc korun. Rozsvítí hlavní tahy města. „Léta jsme používali výzdobu, se kterou nám pomáhala společnost Citelum. S tou už ale, co se týká veřejného osvětlení, nespolupracujeme,“ vysvětlil starosta Jaroměře Jiří Klepsa.

Autor: Regina Hellová, Jiří Špreňar

15.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 17 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace ODBORNÝ PRACOVNÍK / ODBORNÁ PRACOVNICE ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ NA ÚSEKU VODNÍHO PRÁVA A ODPADOVÉHO HOSPODÁŘSTVÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obecné předpoklady dle § 4 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků: , - fyzická osoba, která je státním občanem ČR, popř. fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v ČR trvalý pobyt , - dosažení věku 18 let, - znalost jednacího jazyka , - bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům, , Požadavky:, - vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou (technické nebo chemické zaměření), - praxe v oboru nebo zkouška zvláštní odborné způsobilosti výhodou, - znalost zákona č. 185/2001 Sb., v platném znění, 254/2001 Sb., v platném znění, 274/2001 Sb., v platném znění, výhodou, - řidičský průkaz skupiny B , - dobrá znalost práce na PC, - komunikativnost a vstřícný přístup k občanům, , Zaměstnavatel nabízí: , - předpokládaný nástup do zaměstnání po dohodě nebo nejpozději 1. 8. 2018 , - platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. (9. platová třída), - pracovní poměr na dobu určitou (zástup za MD), - 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění, stravenky, příspěvek na dovolenou, pružná pracovní doba, možnost dalšího vzdělávání a další výhody dle kolektivní smlouvy, , Písemná přihláška musí obsahovat: jméno a příjmení, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, datum a podpis., , K přihlášce připojte tyto doklady: strukturovaný životopis, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., , Přihlášku s uvedenými doklady doručte nejpozději do 30. 4. 2018 na adresu: Městský úřad Náchod, k rukám tajemnice Mgr. Hany Mílové, Masarykovo nám. 40, 547 01 Náchod. Obálku označte "Výběrové řízení - odborný pracovník životního prostředí - neotevírat"., , Bližší informace podá telefonicky nebo osobně Ing. Ondřej Poul, tel.: 491 405 463.. Pracoviště: Město náchod, Masarykovo náměstí, č.p. 40, 547 01 Náchod 1. Informace: , .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 18 800 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍK DĚLNÍK / SKLADNICE DĚLNICE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18800 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: vyskladnění zboží dle dodacích listů, vyložení zboží z dopravních prostředků a jeho uložení do skladu, práce s motorovým manipulačním vozíkem., , Požadavky: ukončené střední odborné vzdělání, časová flexibilita, dobrá fyzická kondice, základní znalost práce na PC., , Zaměstnavatel nabízí: možnost stabilního zaměstnání v perspektivní společnosti, získání oprávnění k řízení motorového manipulačního vozíku, zaměstnanecké benefity (týden dovolené navíc, příspěvek na stravování…)., , Kontakt: Lukášová Ivana, tel.: 491 413 315, e-mail: ivana.lukasova@batist.cz. Pracoviště: Batist medical a.s., Nerudova, č.p. 309, 549 41 Červený Kostelec. Informace: Ivana Lukášová, +420 491 413 315.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 18 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel MECHANIK/-ČKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky. , Náplň práce: opravy motocyklů, skútrů, ATV. , Požadavky: min. vyučení se zaměřením na strojírenství, automobilový průmysl; řidičský průkaz sk. A, B; výpis z rejstříku trestů. , Kontakt zasláním životopisu na e-mail: motochip@email.cz. Pracoviště: Motochip s.r.o., Na Cihelnách, č.p. 12, 551 01 Jaroměř 1. Informace: Věra Andrejsková, .

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 15 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách VEDOUCÍ PRODEJNY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou., Nevyučené zaměstnavatel zaučí. Zkušenosti s prodejem vítány., Nabízené výhody: stravenky, čtvrtletní odměny za splnění maloobchodního obratu, vánoční odměna., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: j.motalova@coopdk.cz. Pracoviště: Coop dvůr králové n.l., družstvo - pracoviště, 549 07 Nahořany. Informace: Jana Motalová, +420 732 498 441.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 20. dubna 2018

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Veřejně přístupný defibrilátor v České Skalici
4

Defibrilátor pomůže při záchraně života. Je veřejně přístupný

Hasiči spěchali k nehodě tří aut

Jaroměř - K dopravní nehodě tři osobních vozidel spěchali ve čtvrtek 19. dubna krátce po sedmé hodině ráno profesionální hasiči z Jaroměře. K události došlo v části Cihelny.

Kaněra vyhrál etapák v Chorvatsku

Červený Kostelec - Kostelecký cyklista dominoval společně s Filipem Adelem.

Projekt Ukrajina už přivede do kraje jen sestry

Královéhradecko - V rámci projektu Ukrajina už do nemocnic další lékaři nepřijdou. Kraj však stále počítá s příchodem ukrajinských sester.

Na Plzeňsku Krčínu pšenka nekvetla

Nové Město nad Metují - K dalšímu dvojutkání nejvyšší domácí soutěže národní házené mužů zajížděl Krčín na Plzeňsko.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT