Významné jubileum se podnikne ve velkém stylu, takže v oblasti festivalové dramaturgie se zvedá počet headlinerů o jednou tolik, tedy z původních tří na šest! Těšit se tedy můžete na řeckou black metalovou falangu Rotting Christ, americké průkopníky death metalu Suffocation, švýcarské industrial/cyber metalové mágy Samael, českou black metalovou legendu Master’s Hammer, polskou death metalovou drtičku Decapitated, a maltské řezníky Beheaded. Jubilejní ročník hostí, jak nové interprety, tak staré známé, kteří se sem vrací, a to proto, že k deseti letům patří i jistá dávka retrospektivy.

Celkem se ve třech festivalových dnech představí 44 kapel! Kompletní soupisku najdete na festivalovém webu. Chybět nebude ani stále populárnější originální doprovodný program, který má i letos v rukávu nějaké ty novinky, a to konkrétně fotbálek v nadživotní velikosti a aquatlon. Svůj comeback budou nicméně mít jednak disciplíny z loňského ročníku, jako například hod sudem nebo soutěž o nejrychlejšího bubeníka, a jednak dnes již klasiky typu festivalový táborák, hřebíkovaná, či Úžasný kinematograf bratří Gorganů.

Stejně jako loni se v rámci některých aktivit bude opět soutěžit o zajímavé ceny. K dispozici bude opět služba dětského programu, takže se nemusíte bát vzít s sebou i svoje ratolesti. Jan Holý