VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Meziměstští si přišli na své, získali přes 22 milionů

Meziměstí - Zastupitelé by měli do konce února schválit nový rozpočet. Před tímto krokem se vedení města ještě ohlédlo za uplynulým rokem. Podle slov starostky Evy Mückové byl rok 2007 pro Meziměstí rokem, ve kterém se podařilo získat na dotacích přes 22 milionů korun.

14.2.2008
SDÍLEJ:

Foto:

„Někomu se možná tato částka může zdát malá, ale když vezmeme v úvahu, že je jen nepatrně nižší než příjmová stránka rozpočtu města, je to částka pro Meziměstí velmi významná. Z dotací se prováděla první etapa rekonstrukce zvláštní školy na zdravotnické zařízení, prováděla se a provádí druhá etapa výstavby čtyř bytů v půdních prostorech téhož objektu. Dále jsme rekonstruovali tři mostky ve Vižňově, jeden mostek v Meziměstí. Získali jsme dotace na dokumentace na rekultivaci skládky ve Starostně, kde nyní probíhají úkony spojené s vypořádáním majetkoprávních vztahů, a také na rekonstrukci mostku, bývalé požární nádrže a rozdělovací objekt ve Vižňově,“ informovala starostka.


Městu se také podařilo získat dotace z Královéhradeckého kraje na Meziměstské divadelní hry, na Sportovní dny Meziměstí nebo na obnovu zastaralých mantinelů u kluziště.


I přesto, že bylo s mnoha dotacemi město úspěšné, nyní mu chybí peníze například na opravy chodníků. „Finanční prostředky z rozpočtu města nám stačí sotva na spolufinancování, takže na další opravy, které považujeme za velmi důležité, v současnosti prostě nemáme. Jde o opravy chodníků, místních komunikací a volných prostranství v Meziměstí a všech jeho částech,“ sdělila Mücková.


Vedle již zmíněných projektů se vloni pokračovalo na rozpracovaných akcích. Zajišťovalo se územní rozhodnutí na nové stavební parcely v Jiráskově čtvrti, stavební povolení na rekonstrukci inženýrských sítí v Alpské Vísce a na úpravy vodního toku Dobrohošť ve Vižňově.


„Také se projednával návrh územního plánu, který se nyní dle požadavků dotčených orgánů státní správy upravuje. Řešíme i rozšiřování kanalizace, hledáme nejvýhodnější variantu pro odkanalizování Starostína, Vižňova a Ruprechtic. Kromě toho zpracováváme projektovou dokumentaci pro stavební povolení na rekonstrukci koupaliště,“ dodala Eva Mücková.

Autor: Kateřina Ostradecká

14.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení