„Bylo to krátce před Vánocemi a jeli jsme do Prahy na muzikál Mata Hari, kde měla svoji první roli tehdy sedmiletá Charlotte Gottová. Když jsme šli z divadla po představení, tak jsme tam Karla Gotta potkali,“ vzpomíná Milena Vrábelová z České Skalice na bezmála šest let staré náhodné setkání se Zlatým slavíkem.

Karel Gott se nechal ochotně zvěčnit s Bohumilou Sedláčkovou.Zdroj: archiv Mileny Vrábelové„Byla zima, stál tam zachumlaný v zimním kabátě, se šálou a čekal právě na dcerku. Poprosili jsme ho jestli by se s ním maminka mohla vyfotit. Ochotně souhlasil a byl hrozně milý. S maminkou si hned začal vypravovat, bavil se s ní o Vánocích, ptal se jí jaké peče cukroví, jak u nás doma probíhají Vánoce, a že on se na ně moc těší, až si je s rodinou v klidu užijí,“ dodává Milena Vrábelová, že si s nimi Karel Gott povídal téměř dvacet minut. „Říkal, že nikam nespěchá, že stejně musí čekat na Charlottku. Měli jsme štěstí, že jsme si ho všimli první, pak ho zaregistrovaly davy lidí, ale to už odcházel.“

Středeční zpráva o Gottově skonu ji zasáhla před polednem. „Hned jsem si šla pustit jeho CD s písničkami a u odpoledních zpráv jsem uronila i slzičku,“ přiznává s tím, že státní pohřeb by si za svůj celoživotní profesionalismus určitě zasloužil.

Karel Gott s Davidem Novotným při setkání na oslavě narozenin Karla Štědrého.
Byl vždy příjemný a šarmantní, vzpomíná na Gotta ředitel soutěže Muž roku

Jiří Řezník