„Sehnala se stavební buňka, která se ve středu nelehkým způsobem dopravila z Police nad Metují do Bělýho,“ informoval nás včera machovský starosta Jiří Krtička s tím, že cena buňky, ve které bude po požáru bývalé salaše Svatoslava Kuchařová bydlet, je 20 tisíc korun. „Buňku plus náklady s ní spojené zaplatí obec,“ upřesnil Jiří Krtička. Jak dodal, buňka by měla stát na stejném místě jako salaš, která shořela, a stěhovat by se do ní mohla paní Kuchařová někdy na jaře.

Jak nám dále starosta řekl, zastupitelstvo obce zároveň odsouhlasilo uspořádání finanční sbírky pro tuto ženu, přičemž obec Machov vložila jako základ 10 tisíc korun. Pokladničky jsou na Obecním úřadě a dle slov starosty je o sbírku mezi lidmi zájem. „Chodí poměrně hodně lidí a přispívají i nemalými částkami,“ uvedl Krtička.

Jak zároveň starosta dodal, s místním farářem se domluvili na tom, že část výtěžku Tříkrálové sbírky bude věnována rovněž Svatoslavě Kuchařové. „Navíc se domluvilo s majitelem jídelny v Pellyho domech v Polici nad Metují, že budou vozit zdarma každý den pro paní Kuchařovou oběd,“ uvedl starosta další z dobrých skutků.