Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Místostarosta capartům zajistil nové hřiště

Jaroměř–Josefov - Josefovské děti se konečně dočkaly nového hřiště. Jeho slavnostní otevření se konalo v pondělí, bohužel bez přítomnosti dětí. Kvůli nepřízni počasí byl zrušen i program Domu dětí a mládeže Klíč – sportovní a výtvarné soutěže a vystoupení orientální taneční skupiny Yasmin.

16.9.2008
SDÍLEJ:

Místostarosta František Vrabec otevírá společně s Šárkou Beránkovou z ČEZu nové dětské hřiště v Josefově. Foto: Markéta Volfová

Náhradní program by se měl uskutečnit dodatečně. Celý průběh výstavby hřiště, především získání financí je téměř neuvěřitelný. „Když jsem přišel do funkce místostarosty, slíbil jsem, že seženu peníze na nové dětské hřiště. První koho jsem oslovil bylo vedení společnosti ČEZ. Tato žádost byla schválena a získali jsme 300 tisíc korun na realizaci hřiště,“ vypráví místostarosta František Vrabec. Ačkoliv to zní velice jednoduše, je obrovským úspěchem, že se dotaci podařilo získat. „Ze čtyř set žádostí jsme vybrali pouze pětadvacet, takže pravděpodobnost získání dotace není příliš vysoká. Spoustu měst zkouší štěstí několikrát za sebou. Josefov jsme vybrali, protože v blízkém okolí Jaroměře jsme zatím nic nedotovali a také díky výbornému jednání s městem a dobře propracované žádosti,“ uvádí Šárka Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy. „Hřiště samozřejmě nestojí pouze mojí zásluhou. Obrovský dík patří především odboru školství, kultury a tělovýchovy v čele s paní Květoslavou Simonovou,“ dodává místostarosta.


O potřebě nového hřiště se mluví již deset let. To jediné, které Josefov má, je ve velice špatném stavu a daleko od centra města, u výjezdu na Rasošky. „V Josefově jsem prožil dětství, mám k němu velice vřelý vztah,“ vysvětluje místostarosta, co ho vedlo k tomu, aby si výstavbu hřiště vzal jako jeden z cílů ve svém volebním období. Vlastní realizace vyšla na 600 tisíc korun. Polovina výdajů šla z městské pokladny. Co je na hřišti tak drahé? „Měli jsme na výběr postavit hřiště z měkčího dřeva a umístit více hracích prvků nebo použít jedno z nejkvalitnějších dřev – akátové – a o to méně koupit prolézaček. Zvolili jsme druhou variantu, protože chceme, aby hřiště dlouho vydrželo a nedalo se tak lehce poškodit,“ popisuje místostarosta. Pouze pro představu – hlavní hrací prvek hřiště, domeček s lávkou a klouzačkou vyšel téměř na 200 tisíc korun. Další nezanedbatelnou peněžní položkou byly terénní úpravy pozemku. „Nadaci ČEZ jsme založili v roce 2002, abychom zastřešili svou dárcovskou činnost,“ dodává mluvčí.

(Markéta Volfová)

16.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková
11

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení