Výsledky dětské hasičské soutěžeKategorie mladší žáci:
1. Hronov A
2. Mezilesí A
3. Žďárky
4. Nový Hrádek
5. Bohuslavice
Kategorie starší žáci:
1. Hronov
2. Mezilesí
3. Žďárky
4. Bohdašín
5. Bohuslavice

Soutěž, kterou pořádá místní sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s městem pravidelně první říjnový víkend, je už mezi hasiči vyhlášená a o účast tak není nouze. Každým rokem přibude někdo nový, a tak se dopředu nedá tipovat, jak se kdo umístí.

Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, kde proti sobě nastoupily děti od 6. do 9. let a děti od 10. do 15. let. Na měřené trati vedoucí parkem Aloise Jiráska bylo zapotřebí na kontrolních stanovištích splnit připravené úkoly, mezi nimiž bylo například pomocí džberové stříkačky shodit plechovky a malým otvorem naplnit nádobu, rozkulení a smotání hadic, zdolávání překážek, běh s minimaxem, spojování půlspojek a spousta dalších úkolů.

Po absolvování tratě všemi hlídkami přišlo na řadu vyhodnocení a vyhlášení vítězů, kde na nejlepší čekala spousta cen včetně pohárů, pro vítěze putovního, diplomu, medaile a sladkého dortu.

Pro děti to byla zábava, při které si protáhly tělo a zjistily, v kterých disciplínách musí více trénovat, aby se příště umístily na lepších místech.

„Letošní ročník byl silně obsazený. Děti tak musely hodně bojovat, aby si zajistily dobré umístění. Příznivě nám bylo nakloněno i počasí, a tak se celé závody vydařily. Všichni se k zadaným úkolům postavili zodpovědně, nemusely se řešit žádné problémy nebo stížnosti. Jako pořadatelé jsme spokojení a myslím, že i všichni, kteří se zúčastnili," ohodnotil soutěž hlavní rozhodčí Jiří Třešňák.