Zkušebnímu komisaři Stanislavu Ševčíkovi, držiteli 1. třídy, se se svými schopnostmi představilo osm majitelů mladých psů, aby předvedli svou sehranost se svým psím přítelem a zúročili tak celosezónní každodenní trénování.

Zkoušek se kromě místních členů zúčastnili ještě kynologové z Broumova, Jaroměře, Šonova a jeden pejskař z Polska. Na rozdíl od psů, kteří byli zcela v klidu, se jejich majitelé od rána nemohli zbavit stresu a jen mysleli na to, zda se jim podaří všechny disciplíny bez větších chyb zvládnout.
Obavy se naplnily hned v první disciplíně, kde jeden ze psů nezvládl stopování a tím jeho možnost získat osvědčení o úspěšném složení zkoušek skončila hned v úvodu. Zbylých sedm pejskařů si vedlo ve všech disciplínách, včetně na oko atraktivní obrany, na výbornou a zkoušky úspěšně složili – což ocenil i rozhodčí.

Spokojený byl i vedoucí zkoušek Pavel Jurišta, který je zároveň i vedoucím zdejšího klubu.

„Jsem rád, že všichni naši pejskaři bez větších problémů zkoušky složili. Je to zároveň zúročení celosezónní práce a ukázka zodpovědnosti našich členů. I když se pravidelně scházíme a cvičíme celý rok a není pro nás překážka ani mráz nebo sníh, tak hlavní sezóna je od jara do podzimu a tyto zkoušky jsou též symbolickým uzavření hlavní sezóny. Pochvalu si ale zaslouží všichni, kteří dnes přijeli a to, že jeden pejsek neměl svůj den a neudělal stopu, to se holt někdy stává, ale jedná se o mladé psi, tak je stále co zlepšovat a příště to snad vyjde. I když zde panovala napjatá atmosféra, tak se sešla parta příjemných lidí, pro které je jejich psí kamarád součástí života a jejich souhra je vidět na každém kroku,“ řekl Deníku Jurišta. (Jiří Mach)