Výstavní síň byla zaplněna panely s modely vlakových tratí. Kromě vláčků byla hlavní dominantou krajina, která byla vypracovaná do nejmenších detailů.

Na kolejiště se vrhly dvě dívenky

Obdivuhodný byl i panel s kolejištěm velikosti TT, který vlastnoručně vyrobili jedenáctiletá Káťa a osmiletá Olinka Karlíčkovi. Jejich otec potvrdil, že obě dívenky jsou velice manuálně zručné a nejvíce je baví vyrábět krajinu a domečky, které jsou do krajiny zasazeny. On jim jen celý panel osadil elektroinstalací.

Vystavena byla též modulová železnice Podkrkonoší – stavba modelu skutečné trati, která spojuje Jaroměř s Trutnovem.

Modelářský klub vystavoval poprvé. „Všechna vystavená modelová kolejiště jsou výrobky našich členů a zajímavostí je rozestavěné kolejiště znázorňující skutečnou trať v měřítku 1 : 120 z Jaroměře do Trutnova. Náš klub vznikl teprve v letošním roce a navazuje na tradici modelářských dílen, které byly v činnosti pět let. V současné době máme šest stálých členů a osmnáct dětí. Jejich zájem o modelařinu nás těší a nejsou to jen místní z České Skalice, ale dojíždějí k nám i z Jaroměře, Červeného Kostelce, z Náchoda a okolních obcí," uvedl hlavní organizátor Oldřich Karlíček, „abych mohl děti vyučovat, tak jsem musel absolvovat i školení, kde jsem získal mezinárodní certifikát školitele. Podle mého se ale věnování dětem vyplatí, jelikož získají zručnost, trpělivost a nápaditost, což u hodin prosezených u počítače nezískají."

Pro nejmenší návštěvníky byly připraveny hrací stolky s dřevěnými vláčkodráhami, které nejmenší děti zaujaly a rodiče je od nich nemohli odtrhnout. Na výstavě došlo také na prodej modelářských potřeb a modelů, dřevěných vláčkodrah a RC modelů.  Jiří Mach