Pro tuto příležitost zvolil pozoruhodný dress code. Jeho svetr připomínal dres slavných hokejistů, kteří v roce 1947 vybojovali za tehdejší Československo titul mistrů světa. „Nosím ho k sedmdesátému výročí toho hokejového výročí a také abych připomněl zkonstruovaný proces, který se s hráči uskutečnil ve stejném roce, jak stejně vykonstruovaný proces s Miladou Horákovou. Hráči, kteří byli ve své době nejlepší na světě a vyhráli několikrát po sobě mistrovství světa skončili v Jáchymově. Nejhůře dopadl Bóža Modrý, který dostal patnáct let vězení na špionáž a vlastizradu. Na následky věznění na Pankráci, v Plzni a Jáchymově umřel předčasně ve věku 46 let. Do dnes není jasné, o co v kauze šlo. Pravděpodobně vznikli obavy z emigrace hráčů, což by bylo v době komunistického režimu obrovsky nepřijatelné.“

Michal Jančařík zavzpomínal na složité období, kdy doslova bojoval v nemocnici o život, na pobyt v Kladrubech, kde našel inspiraci k nové aktivitě, tedy tvorbě audioknih, pohovořil o své nové dráze moderátora sportovních zpráv, který se do roka a do dne vrací na obrazovku TV Nova a to dne 2. října. Jeho program je značně naplněn prací okolo koncertů, které pořádá ve Velké synagoze v Plzni, dabování dokumentů pro Českou televizi, a především společné péči o dvě dcery, Julii a Sofii.

Besedu vedl moderátor a hudebník Tomáš Peterka, který sám měl hodně co říci jak k festivalu, tak profesi moderátorské, což bylo jedno z témat rozhovoru. „Nejtěžší je a to platí jak pro muzikanta, tak pro moderátora, dokázat upoutat posluchače natolik, že nechtějí, aby to skončilo a to je ta satisfakce,“ popisuje Tomáš Peterka, a Michal Jančařík ho doplňuje slovy: „U moderování je to jako začínat vždy od nuly a na konci se ukáže, kam se člověk dokázal vypracovat.“