Město v soutěži požadovalo cenu do 15 milionů bez daně, ale ta se ve skutečnosti vyšplhala na asi 22 milionů bez daně, zhruba 27 milionů korun s daní. Tuto částku stanovil v soutěži vybraný zhotovitel mostu, sdružení firem Chládek a Tintěra a Eurovia.

Některé obyvatele popuzuje fakt, že oprava původního mostu by podle odhadů údajně přišla na 18 milionů. „Zastupitelé chtěli unisono nový most. Tak tedy pořídí pouze ubohou úzkou lávku, a to skoro o 10 milionů dráž. A to mohl být opravený původní plnohodnotný most Komenského již dávno otevřen pro veřejnost," napsal na jaroměřském fóru Otto Salač.

K navýšení odhadované ceny přemostění došlo kvůli materiálu. „Bohužel částka se zvýšila kvůli ceně za materiál. Teď čekáme na vyjádření ministerstva dopravy, jestli nám poskytne dotaci na stavbu. Rozhodně chceme respektovat přání občanů a most stavět, když už jsme došli tak daleko," řekl místostarosta města František Vrabec.

Komenského most v noci z 2. na 3. června 2013 poškodila povodeň. Silný proud podemlel pilíř. Ten se rozlomil a utrhla se jedna z bočních lávek. Město poté nechalo celý most strhnout. Od té doby se řešily problémy s financováním. Vedení města přesto věří, že do konce roku bude důležitý most přes řeku Labe stát. Podobu mostu město vybralo v architektonické soutěži.

DANIELA ERYCHLEBOVÁ