Naleštěné a nablýskané stroje rozmanitých kubatur na tři dny zaplnily prostory kempu, kde panovala přátelská a družná atmosféra okořeněná řadou různých už tradičních klání. S velkou pozorností byl například sledován pomalý sprint, kdy soutěžící na svém stroji musí zvládnout asi stometrový úsek v co nejdelším čase. A to není vzhledem k hmotnosti motorek žádná legrace. Vítěz úsek bez šlápnutí na zem urazil za více než třicet vteřin a svůj triumf si pochvaloval. „Je to spíše o štěstí. Vyhrát mohl každý a jsem rád, že se mi to podařilo,“ uvedl vítěz pomalého sprintu, který obdržel hodnotné ceny včetně nové motocyklové přilby.


Mezi tradiční disciplíny patří také hod klikovou hřídelí. Této soutěže se v hojném počtu zúčastnily také ženy a jejich výkony byly vskutku pozoruhodné. „Přemluvil mě Voves, moderátor motorkářského srazu. Nedalo se to odmítnout, i když hřídel váží skoro deset kilo,“ řekla nám Věra a poslala hřídel čtyři metry před sebe.


Moderátor Ruda Kotyza řečený Voves svérázným a neopakovatelným způsobem doprovází motovíkedy po celou dobu jejich trvání a motorkáři si jeho výkon velmi pochvalují. „Na sraz se vždycky těším, ale je to náročné. Skoro vůbec nespím a při množství bramborového džusu (rumu), který se vždy vypije, je to pořádný záhul,“ prozradil nám s úsměvem pod vousy moderátor Voves a vyzval přítomné dívky a ženy, aby se bez okolků hlásily na večerní soutěž Miss mokré tričko. „Nestyďte se a přihlaste se, ať se mi chlapi máme taky na co koukat,“ nabádal ženskou část srazu moderátor.
Patrně jedním z vrcholů motorkářského srazu na „Broďáku“ je vždy velmi očekávaná a mezi motorkáři i diváky podél trati oblíbená Spanilá jízda. Ta odstartovala půl hodiny po sobotním odpolední od brány do kempu, kde se seřadily stovky motorek. Ty projížděly dobrou čtvrthodinu centrem města, aby se vypravily po jeho okolí se zastávkou na letišti v Novém Městě nad Metují. Během víkendu se na pódiu v kempu vystřídalo šest hudebních skupin, nechyběl velkolepý ohňostroj, soutěž Miss mokré tričko či ohnivá show.

“Tento motosraz jsme věnovali také těm kamarádům, kteří kvůli své motorkářské vášni přišli na silnicích o život. Před deseti lety se při cestě na sraz do Červeného Kostelce zabil u obce Spy náš kamarád Libor z České Třebové. Pořád na něj vzpomínáme,“ tvrdí pořadatelé z motoklubu Věčná jída. Tomuto motorkáři jeho kamarádi u místa tragédie postavili pískovcovou motorku, kde mu na jeho památku stále pokládají květiny.