Původně se mělo v Teplicích začít lyžovat už v pátek, ale technické důvody v podobě stávkující rolby start první letošní lyžovačky o dne posunuly. „Začínáme tedy v sobotu od devíti hodin," zve na uměle zasněženou půlkilometrovou sjezdovku Jan Stiller, a připomněl, že tuto zimu se jedná už o druhý start. „Jezdili jsme už na tom prvním sněhu na začátku prosince. Měli jsme už kopec pěkně zasněžený, ale bohužel přišla obleva, takže se jezdilo jen tři dny," říká Stiller, který věří, že během příštího týdne se podaří upravit i druhou část sjezdovky.

Díky vydatným mrazům tohoto týdne čtyři děla zasněžovala svah prakticky ve dne v noci. „Máme sněhu relativně dost. Pokud do toho nezačne zase pršet, tak nějaká obleva dva, tři stupně nad nulou nebude mít vliv," říká Stiller.

Oproti minulým rokům letos nemají ve Skiareálu Kamenec půjčovnu lyžařského vybavení. „Bohužel jsme ji museli zrušit. Spolupracujeme ale s půjčovnou lyžařského materiálu v Broumově," dodal Jan Stiller. Celodenní nepřenosný skipas stojí 600 korun, pro děti 500.

Skvělou zprávu vyslali lyžařům a snowboardistům i příhraničních Javořích hor. I zde sněhová děla zaujala bojové pozice a zasněžila sjezdovku Malý buben.

„Podařilo se nám po opravdu náročném týdnu připravit celý kopec. Startujeme v sobotu 13. ledna od devíti hodin," zve na víkendovou lyžovačku provozovatel Lyžařského areálu Janovičky Jakub Šafář. Také zde už sezónu zahájili spuštěním vleků na začátku prosince, ale oteplení udělalo po pár dnech za lyžováním tlustou čáru. Od soboty bude v provozu bude sjezdovka Malý Buben, vlek pro začátečníky, půjčovna, bufet i lyžařská škola. Dospělí zaplatí za celodenní lyžování 400 korun, děti do 150 cm zaplatí 320. Večerní lyžování (18 až 21 hodin) stojí 300 korun.