Akce se konala už popáté. Ani jednou si ji nenechala ujít rodina Rydlova z Šonova u Nového Města nad Metují. Tentokrát jich do skal zavítalo sedm a všichni se přestrojili za rohaté. „Někdy nás jich jezdí i víc. Také Mikulášové a andělé," prozrazují společně. Všichni mají rádi okolní přírodu, skály, vodopády a samozřejmě i legraci, která při čertohrátkách nesmí chybět. „Kostýmy pořizujeme průběžně, co kde seženeme. Některé jsme už měli, jiné jsou nové," popisují Rydlovi a předvádějí , že se opravdu pečlivě připravili. Jeden z čertů má ocas z lišky, druhý blikací rohy, další opasek se zvoncem. Čertice mají dokonce i černě nalakované nehty.

Na uspořádání akce se i letos podílel broumovský Dům dětí a mládeže Ulita. Jeho zaměstnanci připravili pro všechny malé návštěvníky soutěže zručnosti a vědomostí, nechybělo zdobení vánočních stromků sušeným ovocem a závěrečné opékání uzenin nad ohýnkem, do kterého přikládali samotní pekelníci.

Všechny děti do patnácti let měly vstup zdarma. Na několika stanovištích plnily úkoly a získávaly razítka a sladké odměny. Musely například skákat v pytli, utíkat slalom s Káčou přes rameno, přiložit do ohýnku nebo hledat stejné čertovské obrázky. Ty pro ně namalovala Dáša Zbořilová z broumovské Ulity. V cíli pak čekala na každého dřevěná medaile na památku a čokoládový Mikuláš.

„Návštěvníky k nám letos přivážela i taxi služba. Například z Teplic by se jinak nedostali, protože dráhy zrušily spoje. Přijeli by až o půl dvanácté a to už je dost pozdě. Ale i tak byla účast hojná, ostatně jako každý rok," zhodnotil spokojeně správce skalního okruhu Juraj Polák.