Součástí tohoto tradičního setkání se stala jak klubová schůze, na které se hodnotila uplynulá sezóna a promítaly se i filmy ze závodů psích spřežení, tak i samotné dvoukolové klání nejen psích spřežení, v němž se lidé a jejich spolusoutěžící „hafani“ utkali v několika kategoriích.

Tři délky tras

„Závodu se zúčastnilo přes třicet našich členů. První kolo jsme odstartovali v sobotu odpoledne a druhé začínalo v neděli v deset hodin ráno. Trasa vedla kolem Broďáku a Špinky a měřila tři, pět a půl nebo 13 kilometrů,“ informoval nás o akci prezident Musher clubu Metuje Jaromír Hanuš, který si pochvaloval zejména ideální počasí. „Bylo jasno a chladno, což psům vyhovovalo,“ vysvětlil Hanuš. Ten celou víkendovou akci hodnotí jako perfektní. Nebyl při ní totiž žádný stres a kluboví nováčci si navíc vyzkoušeli, jaká je atmosféra při závodech.

Tradiční akce

Jelikož hlavní sezóna pro musheri probíhá od října do března, Musher klub Metuje v nejbližších dnech již nic většího neplánuje. „Někteří členové budou pouze na různých akcích předvádět ukázky naší činnosti,“ sdělil Hanuš. Pravé a tradiční závody se psy pořádané Musher klubem Metuje pak vypuknou až v říjnu. Jejich příznivci se mohou nejprve těšit na klání Bono v Červeném Kostelci, dále Hradecký Mid v listopadu a závody na Janovičkách a Skijöring v Říčkách v Orlických horách v zimních měsících příštího roku.