Držitelé titulu Muž světa dorazili i na předchozí dva ročníky, tentokrát na východ Čech přijíždí José Anmer Paredes Jaimes, který už v úterý přicestoval do Prahy. V Náchodě má v pátek na programu od 12.00 hodin návštěvu Královéhradecké lékárny, která je jedním z partnerů soutěže, na městské poliklinice. Zde bude vlastně jediná možnost, kdy se s Mužem světa mohou teoreticky setkat zájemci z řad veřejnosti.

Muž světa José Anmer Paredes Jaimes z Venezuely.

V hodinu po poledni už ho přijme starosta města Jan Birke na radnici. „Jsem rád, že díky tomu, že David Novotný pořádá finále soutěže stále tady u nás, se Náchod alespoň na jeden večer v roce stane středem republiky," říká Birke.

Muž světa následně poobědvá v Hotelu U Beránka na náměstí, kde bude i ubytován. V sobotu si prohlédne náchodský zámek, navštíví také Městské středisko Marie. „Loňský Muž světa navštívil Marii také a babičky z toho měly nezapomenutelný zážitek. Proto návštěvu letos zopakujeme," uvedl organizátor akce David Novotný.

Nakonec na Muže světa čeká prohlídka Pivovaru Primátor. Ostatně to by také bylo, aby Muž světa při zdejší návštěvě neochutnal Weizenbier, náchodským pivovarem připravované pivo, které vloni získalo ocenění jako nejlepší pivo na světě. Večeřet pak bude na terase Hotelu Rajská zahrada v Novém Městě nad Metují, kde má dokonce i přespat.

Náchod se během pátečního finálového večera opět stane středem pozornosti médií. Na finále soutěže v Městském divadle Dr. J. Čížka zamíří řada celebrit a populárních osobností, aby se blýskly ve společnosti a před objektivy kamer a fotoaparátů.

V porotě zasednou významné osobnosti z kulturního, společenského a politického života. Například herečky Jana Šulcová, Zdena Studánková, Daniela Šinkorová, Ivana Jirešová, herec Jan Přeučil se svou manželkou Evou Hruškovou, zpěvačky Kamila Nývltová, Michaela Nosková, Hana Křížková či Markéta Konvičková, zpěvák Tomáš Savka, moderátorky Štěpánka Duchková a Sandra Parmová.

Zúčastní se také vítězky České Miss Gabriela Franková, Nikola Buranská a Tereza Skoumalová, dřívější Muži roku Martin Gardavský, Martin Zach a Antonín Beránek a další celebrity.

Večerem bude provázet Eva Decastelo a Tereza Zímová a během akce vystoupí například Daniel Hůlka, nata Drössler či Marcela Březinová.

Patnáctý ročník show, která je rok od roku větší, odstartuje v pátek ve 20 hodin. Na finalisty čeká představení, otázka od poroty, promenáda ve spodním prádle a disciplína, při které si s vybranou osobností připravili scénku.

Vítěz si kromě titulu odnese řadu cen a poctu reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěži Mister International, která vyhlásí nejkrásnějšího muže světa.

Na páteční finálový večer naváže také sobotní Den dobrých skutků. Připraven je podvečerní koncert osobností. Vystoupí Hana Křížková, Eliška Ochmanová, Ivana Jirešová, Renata Drössler, Michaela Nosková, Nela Řehořová, Tomáš Savka, Jana Yngland Hrušková.

DANIELA ERYCHLEBOVÁ
PAVEL BEDNÁŘ