Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muzeum magie otevřelo sezónu ve velkém stylu

Jaroměř - Muzeum magie pro svou již sedmou sezónu přivítalo první návštěvníky v sobotu 6. května. Sešli se tu nejen příznivci kouzel, magie, tajemna a dobré zábavy z Jaroměře a okolí, ale už od pátku Magická lóže M. S. Patrčky přichystala program pro kouzelníky z celé republiky.

15.5.2017
SDÍLEJ:

Muzeum magie otevřelo sezónu ve velkém styluFoto: Martin Máslo

Těch se tu sjelo víc než 30 a byl pro ně přichystán seminář šestinásobného mistra republiky v moderní magii Petra Kravčíka, kouzelnický bazar rekvizit, „křeslo pro hosta" – rozhovor se zástupcem slavného kouzelnického rodu Kellnerů panem Janem Kellnerem z Pardubic a další.

V tomto roce si připomínáme již 230 let od narození Michala Siloráda Patrčky. Proto kouzelníci v sobotních ranních hodinách také vzdali hold tomuto patronovi českých kouzelníků a principálovi prvního českého kouzelného divadla položením květin k jeho památníku v parku M. S. Patrčky u kostela sv. Jakuba.

Letos si připomínáme i další výročí, konkrétně 90 let od narození zakladatele, autora Muzea magie, pana Jaroslava Zacha. Také jemu byla věnována letošní první Magic party, kdy se u muzea sešlo více než sto diváků na kouzelnickém vystoupení pro veřejnost. Tento program zahájila svými písničkami vynikající skupina Klapeto z Náchoda. Pod taktovkou moderátorů Martina Langra a Dušana Šťáska pak vystoupili členové – mistři Magické lóže – Duo Radek a Simona (Radek Černý a Simona Černá z Nové Paky), Pavel Rydval a Tomáš Podzimek. Do programu se však zapojili i hosté – spřátelení kouzelníci z různých koutů naší republiky – Přemek Rajdl, Josef Ponzca a Ondřej Pšenička.

Letošní zahájení sezóny bylo o to významnější, že se uskutečnilo na zrekonstruované terase jako novém prostorném jevišti, kde diváci mohli zhlédnout i iluze Dua Radek a Simona, které jinak mohou spatřit pouze na jevištích divadel a velkých sálů.

A na co se u Muzea magie můžete dále těšit?

Kromě již tradičních Magic party, které se budou konat nadále každou první sobotu v měsíci až do září, vždy od 15.00 hod. a ve kterém vystoupí další mistři Magické lóže a jejich hosté, bude muzeum otevřeno všechny víkendy a svátky, od 10.00 do 16.00 hod. V tomto čase vás bude muzeem provádět vždy jeden z členů Magické lóže. Jelikož se jako průvodci střídáme a každý se věnujeme jinému oboru kouzelnictví, bude každá prohlídka zpestřena několika kouzly a i při opakovaných návštěvách uvidíte vždy něco nového. Případně, pokud bude provádět zrovna naše členka „nekouzelnice", dozvíte se o to více zajímavostí z historie.

I v ostatní dny po předchozí dohodě zajišťujeme kouzelnická vystoupení a prohlídky pro větší skupiny, školy, školky, tábory, pracovní i jiné kolektivy bez rozdílu věku. V areálu je kromě stálé expozice nadále výstava soch Markéty Škopkové, pro děti je připraveno „Pohádkové bludiště" a další atrakce (ukázka „komediantské maringotky", popraviště atp.), je zde i zázemí pro možnost opéci si buřty a strávit tak v atmosféře tajemna spojené s přírodou příjemné chvíle, zastavit se a odreagovat od reality všedních dnů.

Na podzim pak 27. října chystáme za podpory Města Jaroměř další gala show v Městském divadle v Jaroměři, která naváže na úspěšný „Večer plný kouzel" z loňského roku.

Miloš Malý

Autor: Redakce

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení