Slavnostní galavečer otevřela kapela Bengas. Krátce poté se přítomným hostům představili samotní finalisté. Šest mužů z Česka a šest ze Slovenska se v Náchodě utkalo o prestižní titul ve volné disciplíně i v promenádě ve spodním prádle. Každý z nich odpovídal na otázku z poroty, která měla letos čtyřiapadesát členů. „Nemeškal bych a volil bych studium. Na procestování světa má člověk celý život,“ odpovídal finalista z České Skalice Jan Macháček na otázku, zda by při neomezených financích raději objel zeměkouli nebo studoval na Oxfordu.

A kdo že si tedy odnesl titul Muže roku 2008? Z českých finalistů zvítězil podnikatel z Českých Budějovic Miroslav Jech, za Slovensko si titul odnesl fitnes trenér Martin Šmahel. „Mezi českými finalisty jsem měl jiného favorita, než který se stal vítězem. Mezi Slováky se můj favorit vítězem soutěže stal,“ zhodnotil svůj osobní tip pořadatel David Novotný. Program svými vystoupeními obohatilo mnoho umělců. Publiku zazpívala mimo jiné Sisa Sklovska, ale i finalisté ze soutěže Superstar. „S průběhem finálového večera jsem naprosto spokojen a doufám, že tomu tak bylo i ze strany diváků a soutěžících,“ uvedl Novotný.

Výtěžek z akce Muž roku a sobotního koncertu Nadi Urbánkové půjde stacionářům Cesta v Náchodě, Nona v Novém městě nad Metují a dětskému domovu v Pardubicích.

„Příští rok chystáme na podzim překvapení, až skončí desátý ročník Muže roku ČR a SR, vystoupí všichni dosavadní vítězové společně v pořadu Muž desetiletí,“ prozradil své plány do budoucna David Novotný.

Ondřej Bednář