Při zahajovacím nástupu předseda MS Miloslav Sloupenský přivítal lovce i honce a hospodář je seznámil s plánovaným průběhem honu. „Vzhledem k tomu, že v minulých dnech pršelo a terén na polích je hodně podmáčený, budeme dělat veškeré lesní leče,” prozradil Martin Špreňar účastníkům honu co je v následujících hodinách čeká, a požádal je o dodržování myslivecké vzdálenosti a bezpečnou střelbu, aby se všichni ve zdraví sešli u odpoledního výřadu. „Zvěř povolená k odstřelu je zajíc, kohout bažant, sele lončák prasete divokého a zvěř škodící myslivosti zákonem povolená,” vyjmenoval hospodář mysliveckého sdružení na co se mají lovci zaměřit.

Po nástupu vyrazila skupina na první ze šesti plánovaných lečí. „Ještě štěstí, že neleje jako včera,” pochvalovali si lovci i honci poměrně příznivé počasí i když od Broumovských stěn občas mrazivě foukalo. Vítr stál na straně bažantů, když jim pomáhal nabrat výšku a dostat se pryč z dosahu broků.

Po poslední sobotní leči se všichni v pořádku vrátili a po závěrečném výřadu, v němž byla jedna liška, sedm zajíců a 23 kohoutů bažanta se odebrali ohřát do hostince, kde na ně čekalo i občerstvení. Ještě před tím byl vyhlášen král honu, kterým se stal lovec lišky. Tím byl Oto Sloupenský, jehož pak v hostinci čekali „povinnosti” s tímto oceněním spojené.