Místní organizace Českého rybářského svazu (ČRS) Police nad Metují zde totiž opět po roce pořádá rybářské závody pro děti i dospělé. Klání je otevřené, a proto zde štěstí při lovu mohou kromě členů ČRS vyzkoušet i „nerybáři“ z řad široké veřejnosti.

Jako první usednou k vodě s prutem v ruce dospělí soutěžící nad 18 let, kteří se zítra utkají v klání nazvaném „Grimův pohár“. Závodníci se musí u Honského rybníku prezentovat již od 6 do 6.55 hodin. První poločas pak odstartuje úderem 7. hodiny ranní a na chycení co největšího počtu ryb budou mít soutěžící v první části celé tři hodiny. Druhý poločas závodu pak po šedesátiminutové přestávce začne hodinu před polednem. Na vyhodnocení celé akce se soutěžící i diváci, jež jsou také srdečně zváni, mohou těšit před 15. hodinou.

Neděle bude u rybníka patřit dětským milovníkům rybaření do 18 let, pro něž je připravena „Zlatá rybka“ spojená se soutěží družstev „O pohár Broumovských stěn“. Děti budou soutěžit ve třech kategoriích, a to mládež do 15 let, mládež od 15 do 18 let a nově také kategorie rodiče s dětmi. Také mladí rybáři si budou muset na závody přivstat, neboť u prezentace budou očekáváni od 6 do 6.55 hodin. První dvouhodinový poločas závodu bude zahájen v 7 hodin a své skóre budou moci malí rybáři vylepšit rovněž v druhém poločase, a to od 10 do 12 hodin. Vyhlášení výsledků je pak naplánováno před 13. hodinou.

„Pro závodníky máme oba dva dny připraveny hodnotné ceny a zajištěno je samozřejmě i občerstvení,“ sdělují pořadatelé.