„Nejvíce návštěvníků proudilo do malebné klášterní Zahrady* hned po zahájení v 9 hodin a trhy byly plné kupujících až do 13 hodin. Bezmála dvě desítky prodejců se v tomto čase staraly o své zákazníky a někteří měli po 13 hodině své zboží již vyprodané,“ ohlédla se spokojeně koordinátorka trhů Petra Koderičová za premiérovým počinem Agentury pro rozvoj Broumovska.

První farmářský trh navštívili výrobci medu, ovčích sýrů a jogurtů, pekaři, zahradníci či výrobci ručně vyráběných dekorací ze dřeva. Agentura pro rozvoj Broumovska si dala za cíl podpořit těmito trhy místní výrobce a prodejce a zároveň seznámit veřejnost s nabídkou místních farmářů a výrobců a i ukázat možnost „jiného druhu nákupu“ než na jaký je široká veřejnost zvyklá.

Nechyběly zde řemeslné dílny a malování kamínků buď dle předlohy nebo dle vlastní fantazie. Další ukázkou bylo praní na valše, kde vyprané prádlo poté viselo na starých stromech klášterní Zahrady*.

V rámci doprovodného programu bylo slavnostně uděleno celkem osm certifikátů místním výrobcům, kteří se přihlásili do první výzvy podání přihlášek BROUMOVSKO regionální produkt®. „Broumovsko se tak stalo jubilejním 15 regionem, který se projektu regionálního značení zapojil. Výrobci tak mají možnost propagovat výrobky v rámci celé republiky, účastnit se tradičních veletrhů,“ vysvětlila Petra Koderičová.

„Na další Farmářské trhy, které se budou konat v neděli 7. srpna, bychom rádi rozšířili nabídku o zelináře a uzenáře, kteří jak si jsme sami vědomi, chyběli,“ říká Petra Koderičová.

Proto pokud máte možnost nabídnou svůj produkt, nebo i přebytek ze zahrady, máte možnost se přihlásit buď mailem na: trhy@broumovsko.cz nebo telefonicky 491 521 282-3.

Certifikáty regionálního produktu získali:

• Simona Adamcová, Včelí farma Rokytník – Rokytnický med lesní květový
• Dita Šrámková – přírodní sýry a tvaroh, • Ines Štovíčková – výrobky z ovčího rouna a tkané výrobky z přírodního materiálu • Jiří Vlk, Ekofarma Vlkovi - včelí produkty • Kvíčerovská pekárna, Polický chléb • Dřevoterm, Stínicí technika Pavon s potiskem z kolekce Rosenberg • Anna Tůmová, Ekofarma Tůmovi – vlněné výrobky, výrobky z vrbového proutí • Monika Menčíková – ovčí sýry, jogury, jogurtová mléka a další mléčné výrobky.