Za Čechy šli v zápase VIP týmů bojovat třeba i policejní prezident Martin Červíček nebo starosta Náchoda Jan Birke. Ten je bývalý hokejista, což bylo na ledě, přestože v poslední době má kvůli pracovnímu vytížení na sport času málo, vidět. Co motivovalo čerstvě povýšeného generála Martina Červíčka, aby se utkání zúčastnil také?

„Myslím, že je fajn, že kromě kluků, kteří to umí, i já ze své pozice se klidně přidám k partě lidí, která si chce zahrát hokej. Dávám tím najevo, že jsme všichni jedna parta a něco můžeme umět líp a něco hůř, ale pak v konečném důsledku jde o to, jestli jsme schopni si zahrát taky společně a zamakat si," řekl Červíček.

Zdalipak i on sám hrával na náchodském ledě hokej, když doma je v nedalekém Vysokově? „Mám kluka, který hraje hokej závodně, tak čas od času s nimi chodím na led, ale hokej to není," dodal Červíček.

Mistrovství, které se konalo ve čtvrtek a v pátek na zimních stadionech v Náchodě a Novém Městě nad Metují, se neúčastnily týmy všech krajských ředitelství. Přijelo jich deset. „První mistrovství se konalo před deseti lety v Pardubicích, od té doby se koná každý rok v jiném městě. Je to výjimečná záležitosti, která trochu koresponduje s tím, že jsme to překlenuli na určitou mezinárodní záležitost," uvedl Ludvík Berger, trenér výběru policie Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Jeden tým totiž přicestoval z Kanady, šlo o Canada Halton Regional Police. Jeho členům se dostalo už ve čtvrtek večer přijetí na náchodské radnici. Aktu se zúčastnil také hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc nebo zástupce Krajského ředitelství Policie ČR Jan Pavelka, náměstek pro vnější službu. „Účast kanadského týmu je nepochybně zajímavým obohacením celého turnaje, přeci jen kanadský hokej je trochu něco jiného," řekl starosta Birke.