Rolba tak už nemusí po úpravě ledu přejíždět k zaparkování napříč stadionem, ale zajede přímo do garáže, kde je vybudována nová sněžná jáma, do které vysype obsah sněhu, posbíraného při úpravě ledu.

Den otevřených dveří využily stovky lidí a ze všech stran byla slyšet jen chvála. „Nové šatny jsou pěkné a celé prostředí se zkulturnilo, už se nemusíme za zimák stydět," bylo slyšet z debatujícího hloučku fanoušků hokeje. „Je to super, povedlo se to a také už bude možné zajít si na toalety," zhodnotily po prohlídce místní fanynky.

Páska přestřižena, provoz může začít

Po prohlídce přišli na ledovou plochu zástupci města, dodavatele stavby, generálního sponzora a projektant, aby symbolicky přestřihli pásku, a předali tak Wikov arénu do plného provozu.

„Konečně jsme se dočkali! Trvalo to dlouhých osm let, ale dnes se můžeme pochlubit jedním z nejhezčích zimních stadionů v širokém okolí. Mám z toho velikou radost, že se to povedlo v tak krátkém termínu dotáhnout do této podoby a moc děkuji všem, kteří se o to zasloužili," uvedla starostka Hronova Hana Nedvědová.

Po přestřižení pásky přijeli na led mladí hokejisté, aby představili nové dresy. Ty následně pokřtila starostka šampaňským. Po jejich odchodu začaly po ledové ploše ladně kroužit krasobruslařky z Náchoda, které vystřídali nejmenší hokejisté s ukázkou zápasu.

Pro hokejové fandy přišel čas v podvečer, kdy mohli začít trénovat své hlasivky pro letošní sezonu při přátelském utkání hronovského A týmu proti Novému Městu nad Metují. To první slavnostní den ve Wikov aréně uzavřelo.

Zimní stadion v Hronově slouží už více jak pětatřicet let hokejistům i široké veřejnosti. Na místě bývalého hřiště TJ Sokol, kde se ještě v roce 1975 konala okrsková spartakiáda, a v zimě za dobrých povětrnostních podmínek provozovalo přírodní kluziště, byly v roce 1976 zahájeny přípravné práce na výstavbu zimního stadionu. Práce probíhaly formou dobrovolných brigádnických hodin za výrazné podpory tehdejšího národního podniku ČKD Hronov. Za přispění mnoha dobrovolníků byla postavena trafostanice, strojovna s technologií chlazení, sněžná jáma, střídačky a písková plocha s dřevěnými mantinely. Začátkem roku 1978 se stadion otevřel pro první veřejné bruslení.

Město se pustilo do nelehké výstavby

V roce 2001 byl stadion převeden do majetku města, a byla vypsána soutěž na studii celkové rekonstrukce s možností rozdělení do několika etap.

První etapa v hodnotě devět a půl milionu korun se začala realizovat v roce 2002, kdy byla vybudována nová ledová plocha s novým trubním vedením v ledové ploše, a instalace nových mantinelů.

V druhé etapě, která byla zahájena v roce 2004, se vybudovalo zastřešení stadionu a opláštění dvou delších stran. Postavily se tribuny pro diváky, zázemí pro zaměstnance a na mantinely bylo instalováno ochranné plexisklo. Náklady na druhou etapu činily 18,7 milionu korun.

Třetí, závěrečná etapa přišla na řadu letos, hned po ukončení zimní sezony.

Nejprve došlo k demolici starých, nevyhovujících šaten pro hráče a na jejich místě se začala budovat nová budova, kde mají k dispozici hráči nové šatny vyhovující podmínkám jedenadvacátého století. V budově se našlo místo pro klubovnu pro HC, restauraci a hlavně kvalitní sociální zařízení. Zároveň byly opláštěny kratší strany haly a vybudována nová garáž pro rolbu se sněžnou jámou. Nad garáží byl vybudován též nový kiosek na občerstvení. Náklady na poslední etapu dostavby byly vyčísleny na sedmnáct milionů korun.