„My jsme však spokojení. Třináctka přinesla tři platné disciplíny, což je za takového počasí, jaké bylo, solidní. Když to porovnáme s Mistrovstvím republiky, které v současné době probíhá v jihočeském Hosíně, tam se jim podařilo za týden odlétnout pouze jednu disciplínu. Byly i ročníky, že se nelétalo vůbec. Všechny piloti jsou spokojení a náhradní zábavu si tady našli. Podívali se třeba po okolí a všem se líbila zdejší krajina. Vyžití si každý našel podle svého a po celý týden byla perfektní atmosféra. Většina účastníků se už předběžně přihlásila i do příštího ročníku. Mohlo to být lepší, ale organizace nevázla, i když jsme museli chodit do práce a podařilo se udělat dobrý závod," řekl ředitel závodů Petr Jirásek.

„Jako vítěz se cítím velice dobře. Je to poprvé, co se mně tady podařilo vyhrát, a tak mám velikou radost. Jsem v Poříčí teprve na třetích závodech, ale velmi se mně tady líbí. Je škoda, že nepřálo počasí a málo se létalo. Chodíme rádi na ryby, ale kvůli tomu jsme sem nepřijeli. Jinak to tady je úžasné a krajina na létání super, jen musí alespoň trochu přát to počasí. Pokud to bude možné, tak za rok přijedu zase. Orlíkovské přeháňky si utéct nenechám," řekl vítěz Jan Šindelář.

S třetím místem byl velice spokojený Oldřich Slavíček z pořadatelského aeroklubu. Vzhledem k tomu, že je nováček, tak to je veliký úspěch. Předčilo to prý i jeho očekávání. Jako ostatní piloti ale i on lituje, že se nelétalo více.

„Výsledky by byly trochu spravedlivější. Ne vždy se podaří letět podle představ, ale nevím, zda bych byl třetí. Letos jsem letěl teprve podruhé, protože pilotní průkaz mám stejně dlouhou dobu. Vzhledem k tomu, že jsem domácí, tak za rok poletím opět. Když se mně podaří obhájit letošek, tak to bude velký úspěch. Je jasné, že každý chce vyhrát, ale beru to střízlivím pohledem," svěřil se Oldřich Slavíček.

Ani poslední sobotní den neumožnil pilotům vzlétnout, a tak už v odpoledních hodinách přišlo na řadu slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům. Potom ještě všichni společně zasedli k jednomu stolu při „Hangár párty", kde probírali zážitky nejen z právě skončených závodů. V neděli přišlo na řadu už jen loučení a návrat do domovů.

Výsledky Orlíkovských přeháněk

1. Jan Šindelář, AK Kunovice, VT-116 Orlik 2 - 679 bodů

2. Milan Svoboda, AK Chotěboř, VT-116 Orlik 2 643 bodů

3. Oldřich Slavíček, AK Hronov, VT-116 Orlik 2 619 bodů

Výsledky memoriálu Petra Fialy

1. Sebastian Bode, FSV Eisenhüttenstadt, Discus CS 1178 bodů

2. Petr Fišar, AK Ústí nad Orlicí, Mosquito 1154 bodů

3. Michal Malý, AK Broumov, ASW 20 FL 1126 bodů