Po třech letech holé stráně se pořadatelé konečně dočkali sněhové pokrývky. I když to byl jen poprašek, stačil k tomu, aby se mohlo jezdit opravdu na čemkoliv.

To také přilákalo jedenáct posádek. Mezi nimi byl i Trautenberk se svou družinou, zahrádkáři, jímž pro sjezd posloužila mrkev, či hrobník, který chtěl jet na rakvi, ale nebožtíci mu ujeli, a tak je po kopci honil pěšky. Nechyběli ani Mrazík a Marfuša a další pohádkové bytosti, těm pro sjezd posloužily plastové pytle.

Fantazii se meze nekladly a tak se okolo pěti set přihlížejících hned po ránu perfektně pobavilo.Velká zábava to byla především pro všechny, kteří se pouštěli z kopce dolů. Příležitost dostali i diváci, kteří mohli hlasovat o posádce, která je nejvíce zaujala. Pořadatelé rozhodli, že vítězi jsou všichni, kteří se zúčastnili. Podle diváků ale dostal nejvíce hlasů Trautenberk, druhý skončil Mrazík a třetí hrobař.

„Na nápad jít za krkonošské pohádkové bytosti přišla sestra. Na sjezd jsem se připravoval dlouho. Celý rok jsem se vykrmoval, abych měl dobrou postavu. Z prvního místa mám velkou radost. Tím jsme také začali slavit končící rok. Dopoledne to začíná vítězstvím a pokračovat se bude dále do večera. A kdo vydrží, tak až do rána," smál se Trautenberk, ve skutečnosti Richard Kuchař.

„S přípravou kostýmů jsme začali den předem… Stačilo nám to. S druhým místem jsme naprosto spokojeni a byl to super zážitek," svěřili se Janákovi, alias Mrazík a spol..

Nadšení z celé akce byli nakonec také pořadatelé.

„Atmosféra byla nádherná, sešel se snad rekordní počet lidí i posádek, a tak si více snad ani nemůžeme přát. Nápad na pořádání této akce vznikl v hospodě a začínali jsme jen pro svoji zábavu. Našim záměrem je hlavně zábava a to se podařilo," uvedl jeden z pořadatelů Josef Řezníček.