„Babiše do koše, Fuj, StB tu nechceme“ a další pokřiky přijímal premiér sice s úsměvem, ale plánovaný komentář pro média se v atmosféře fotbalového kotle neuskutečnil. „Sešla se nás nakonec skoro stovka a bylo tu mnohem víc emocí, než při demonstracích na náměstí,“ uvedl náchodský zastupitel Michal Kudrnáč (Zelení), který o den dříve na sociální síti vyzval k účasti na protestu a projevení nesouhlasu tváří v tvář kritizovanému politikovi.

„Babiš nakonec z nádraží v podstatě utekl. Je skvělé, že jsme dali jasně najevo, že není normální mít premiéra, který je trestně stíhaný, který finančně i personálně vysává náš stát a který si v podstatě privatizuje politiku ve prospěch svého podnikatelského impéria,“ zmínil Michal Kudrnáč důvody protestu.

„Přivítání“ , kterého se premiérovi v Náchodě dostalo, však považoval za nedůstojné náchodský zastupitel Jiří Prokop (ANO 2011). „Myslím si, že by pan Kudrnáč udělal lépe, kdyby místo protestů využil možnosti promluvit si s ministrem Havlíčkem osobně o obchvatu Náchoda. Když chce s ministrem něco řešit, tak je lepší za ním přijít a položit mu pár otázek. Protesty toho moc nedosáhne,“ nepochybuje, že je lepší s premiéry a ministry jednat, než proti nim protestovat.

Jiří Řezník