Po několika desetiletích se cestující v Náchodě konečně dočkali moderního a důstojného zázemí pro čekání na autobusy. Stará a ušmudlaná stanoviště jsou už jen vybledlou vzpomínkou. Nové nádraží se otevřelo na začátku července a stavba přišla na 35 milionů korun. Nový terminál se stal největší investicí v posledních letech.

„Projekt je v historii Náchoda skutečně ojedinělý. Navazovala na něj i rekonstrukce bezprostředního okolí, například v návaznosti na nádraží byla i změněna a zrekonstruována kruhová křižovatka u Itálie. Rozsah i objem prací byl opravdu velký. Byla provedena také rekonstrukce přilehlého parku s jeho rozšířením a s vodotryskem," připomněl náchodský místostarosta Tomáš Šubert.

Cestující a město nyní čekají, až stát začne opravovat budovu vlakového nádraží, jejíž rekonstrukce měla probíhat současně.

Rekonstrukce se dočkala také kruhová křižovatka u Itálie. Na ní navazovala rekonstrukce silnice I/14 směrem po Plhovské náměstí. Další opravy se na podzim uskutečnily na mezinárodní silnici směrem na Polsko, která se opravovala od kruhového objezdu v Bělovsi směrem k hraničnímu přechodu a dále na výjezdu z Náchoda směrem na Českou Skalici.

Důležité rekonstrukce hlavních dopravních tahů a kruhových křižovatek ve městě a opatření na nich mají ulevit alespoň částečně už tak přetížené dopravě. Letos na ně budou navazovat velmi podstatné další úpravy, harmonogram prací je stanoven až do roku 2016.