Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náchod připravuje koncepci školství a komunitní plán na příštích deset let

Náchod - Koncepce školství na příštích deset let a komunitní plán na stejné období se mají připravit v Náchodě. Rozhodli o tom nedávno zdejší radní.

9.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Co je účelem obou vznikajících dokumentů a kdo na nich bude pracovat, to nastínil starosta města Jan Birke: „Na přípravě těchto dvou velmi důležitých dokumentů především z hlediska možnosti čerpání finančních prostředků z různých zdrojů budou pracovat členové komise školství a komise prevence kriminality společně s pracovníky odboru sociálních věcí a školství."

O co vlastně jde? Komunitní plán, jinak řečeno koncepce rozvoje sociálních služeb, je tvořen z důvodu zjištění jednotlivých potřeb sociálních služeb pro danou oblast s ohledem na demografický vývoj a specifické potřeby obyvatel. Měl by sloužit především k efektivnímu zajištění těchto služeb a odstraňování bariér. Koncepce by měla zajistit vytvoření ideálních podmínek pro čerpání financí z různých zdrojů a zvýšení informovanosti veřejnosti.

„Do přípravy budou zapojeny kromě členů sociální komise a pracovníků odboru sociálních věcí a školství také pracovní skupiny -pro děti, mládež, rodinu, seniory, zdravotně postižené, osoby a skupiny osob ohrožených sociálním vyloučením, atd.. V neposlední řadě pak poskytovatelé i uživatelé sociálních služeb," uvedla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Smyslem koncepce rozvoje školství je vyjádření záštity nad stávajícími školskými zařízeními a vytvoření ideálních podmínek k jejich dalšímu rozvoji. Opět s ohledem na demografický vývoj přímo v Náchodě a okolí a potřeby s ním spojené. Další klíčovou oblastí bude kvalita vzdělávání se zohledněním široké profilace zájmu rodičů a dětí, alternativní směry.

Koncepce se bude věnovat také inkluzi, jinak řečeno praxi zařazování všech dětí do běžné školy, a podpoře nadaných žáků, tedy podpoře výuky se zaměřením se na dítě. Důraz bude kladen i na dostupnost vzdělávání pro obyvatele města jak v mateřských, tak základních školách a při volnočasových aktivitách. V té skutečně pestré škále témat nebude opomenuta ani problematika sociálně patologických jevů nebo výchova ke zdravému životnímu stylu a pohybovým aktivitám. Asi nejsložitější částí připravované koncepce bude optimalizace tříd a využití kapacity škol. Pozornost bude věnována také investicím do budov s ohledem na jejich technický stav a případnému odstraňování bariér.

„Školská zařízení v Náchodě v současné době příliš nevyužívají možnosti získávání finančních zdrojů z programů, dotací a grantů, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, EU a jiné organizace nově vzniklá koncepce tedy musí pamatovat na zřízení projektové kanceláře a tím jim k tomu vytvořit podmínky a zajistit financování nákladů, které by byly spjaty s případnou spoluúčastí na těchto projektech," upřesnila předsedkyně náchodské školské komise Denisa Pokorná.

Tvorba koncepce rozvoje školství bude probíhat v úzké spolupráci školské komise, odboru sociálních věcí a školství, představitelů jednotlivých školských a volnočasových zařízení, zejména mateřských a základních škol, Základní umělecké školy Náchod a Střediska volného času Déčko a veřejnosti.

(bed, na)

Autor: Pavel Bednář

9.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nahodil Náchod konečně motory?

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení