„Zájem o tento sport stoupá, a protože i v Náchodě je už celá řada šikovných a úspěšných skateboardistů na vysoké úrovni, rozhodli jsme se do skateparku investovat a vybudovat odpovídající kvalitní zázemí. Už nebude nutné dojíždět za tréninky do Trutnova nebo Hradce Králové,“ vysvětlil starosta Jan Birke.

Měl by obsloužit nejširší skupinu uživatelů, proto se jeho plocha, jejíž rozměry budou 15 krát 49 metrů, zvětší i na vedlejší nevyužívané hřiště. Na nový skatepark bude navazovat skladová hala pro potřeby sportovního areálu.

„Překážky a jejich uspořádání jsou navržené v souladu s potřebami uživatelů, se kterými byl design skateparku konzultován, a obsahuje všechny aktuální a používané překážky, které jsou upořádané do mezi sebou propojených sekcí,“ upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka. Sekce jsou zaměřené na streetovou část s jednoduchou plazzou, kde jsou menší překážky vhodné pro skateboarding. Další část skateparku je zaměřena na vyšší rádiusové překážky vhodné zejména pro kola či koloběžky a součástí je i minirampa.