Proto starosta Jan Birke svolal na středu Krizový štáb města Náchoda. V 16.30 hodin se sejde v zasedací místnosti na radnici pestrá směsice zástupců všemožných složek, aby debatovali jak postupovat v dalším vývoji.

„V návaznosti na opatření zavedená státem a po osobním jednání s ministrem vnitra jsem se rozhodl svolat krizový štáb města Náchoda, abychom specifikovali veškerá preventivní opatření a potřeby proti šíření koronaviru, především pak v našich zařízeních pro seniory, sociálních službách, atd.,“ vysvětlil starosta Birke. Na jednání krizového štábu jsou kromě vedení města, Policie ČR, HZS KHK, ZZS KHK a JSDH Náchod pozváni také představitelé VaK Náchod, náchodské teplárny, vedoucí odboru školství a sociálních věcí MěÚ Náchod, Technických služeb Náchod, dopravce firmy CDS a další.

Akce s účastí nad 100 osob jsou z nařízení Vlády ČR zrušeny, proto provoz kina Vesmír, Městského divadla Dr. J. Čížka a dalších, bude pro maximální kapacitu 99 osob do odvolání nebo dalších aktuálních pokynů. "Pravděpodobně ale budeme muset zrušit 23. března Den učitelů, kterého se mělo v Beránku zúčastnit na 200 pedagogů," uvedla tisková mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Ilustrační snímek. Škola
Uzavřené školy: Rodiče dětí do 10 let mají nárok na ošetřovné

Jiří Řezník